درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

تظاهرات دانشجویان در تهران و اصفهان با شعارهای«دانشجو بیدار است، از سید علی بیزار است» و «مرگ بر ستمگر، چه شاه باشه، چه رهبر

تبرغم آماده باش کامل و استقرار گسترده نیروهای سرکوبگر در تهران و سایر شهرها، از ظهر امروز دانشجویان و گروههای زیادی از مردم در تهران و سایر شهرها به تظاهرات خود ادامه دادند.
ساعاتی پیش دانشجویان دانشگاه ملی تهران در تهران با شعارهای «مرگ بر ستمگر چه شاه باشه چه رهبر»، «توپ، تانک، اشک آور، دیگر اثر ندارد» و «بترسید، بترسید، ما همه با هم هستیم» دست به تظاهرات زدند.

دانشجویان دانشگاه های صنعتی و علامه تهران نیز برای روز دوم دست به تظاهرت زدند. آنها شعار می دهند، «میکشم میکشم آنکه برادرم کشت».

همزمان، دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان در تجمع خود علیه رژیم آخوندی شعار می دهند، «سپاه جنایت می کنه، رهبر حمایت می کنه»، ‌«دانشجو بیدار است، از سیدعلی بیزار است»، «خدا را پله کردین، ملتو ذله کردین» و «دشمن ما همینجاست، دروغ میگن آمریکاست».

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۲ دی ۱۳۹۸ (۱۲ ژانویه ۲۰۲۰)