درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

قضاييه جنايتكار رژيم آخوندي در مشهد 8 تن از فعالان سياسي را كه طي بيانيه اي در خرداد ماه گذشته خواستار بركناري خامنه اي ولي فقيه رژيم آخوندي شده بودند را به زندانهاي طولاني مدت محكوم كرد.

آقايان هاشم خواستار، عبدالرسول مرتضوی، محمد نوری زاد، محمد حسین سپهری، هاشم رجایی، محمد حسین‌پور گنابادی و مرتضی قاسمی و خانم فاطمه سپهري جمعا به 72 سال زندان و سالها تبعيد و ممنوعيت خروج از كشور محكوم شدند.شماري از اين فعالان سياسي از مرداد ماه گذشته در مشهد دستگير شده و در زندان بسر مي برند.

خانم مريم رجوي صدور اين احكام طولاني مدت توسط قضاييه ولايت فقيه را قوياً محكوم كرد و آن را نمونه ديگري از رويكردهاي سركوبگرانه و ضدانساني استبداد ديني توصيف كرد كه بايد در تماميت خود سرنگون شود.

روابط اقتصادي و سياسي با فاشيسم ديني كه مردم ايران در قيامهاي خود از جمله در آبان و دي امسال با شعارهاي مرگ بر اصل ولايت فقيه، مرگ بر خامنه اي، مرگ بر روحاني خواستار سرنگوني آن شده اند هيچ توجيه و مشروعيتي ندارد و هرگونه سرمايه گذاري بر روي آن محكوم به شكست است.

دبيرخانه شوراي ملي مقاومت ايران

15 بهمن1398(4 فوريه 2020)