درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

رژیم ضدبشری آخوندی در وحشت از بالا‌گرفتن قیام مردمی و فعالیت‌های فزاینده کانون‌های شورشی در سراسر کشور، همزمان با سالگرد ۲۲بهمن و در آستانه انتخابات مجلس ارتجاع، در روزهای اخیر به دستگیریهای جمعی به‌خصوص از میان زندانیان آزاد شده و هواداران مجاهدین در تهران و شهرهای مختلف کشور روی آورده است.

گشتاپوی ملایان در تبریز روز ۱۹بهمن زندانیان سیاسی سابق، مجید موتاب ۵۹ساله، مجید ذبیحی ۵۵ساله، حسن تاروردیان ۶۱ساله، رضا قلی شیر محمدی ۶۵ساله و پسر ۲۵ساله‌اش یاسر شیر محمدی را دستگیر و به زندان اطلاعات منتقل کردند. چهار نفر اول در سالهای ۶۰ هر یک چندین سال زندان بوده‌اند.

 در زنجان کربلایی شکرعلی اوصانلو ۵۷ساله به همراه دو پسرش مرتضی اوصانلو ۳۰ساله و حمید اوصانلو ۲۴ساله در روز ۸بهمن دستگیر شدند. هفته گذشته هم‌چنین محمود یوسفی در بهشهر و محمدعلی کارنما در رستم‌کلاه دستگیر شدند. هر دو از زندانیان سیاسی دهه ۶۰ بوده‌اند.

 مقاومت ایران شورای امنیت، دبیرکل کمیسر عالی و شورای حقوق‌بشر ملل ‌متحد و گزارشگران ذیربط و عموم مراجع بین‌المللی مدافع حقوق‌بشر را به اقدام فوری برای آزادی بازداشت‌شدگان اخیر و زندانیان قیام فرامی‌خواند و بار دیگر خواستار اعزام یک هیات بین‌المللی از سوی ملل ‌متحد برای بازدید از زندانها و دیدار با زندانیان سیاسی می‌باشد.

 دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۲بهمن ۱۳۹۸(۱۱فوریه۲۰۲۰)