درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

سال ۱۳۹۸

مریم رجوی: حقوقها و دستمزد کارگران و زحمتکشان باید از پول و اموال سرقت شده مردم در مؤسسات وابسته به خامنه‌ای و سپاه پرداخت شود تا در بحبوحه شیوع کرونا مجبور نباشند به محل کار بروند

 سازمان مجاهدین خلق ایران بعدازظهر امروز، شنبه دوم فروردین ۱۳۹۹اعلام کرد آمار جانباختگان ویروس کرونا در ۲۰۱شهر از ۸۸۰۰نفر بیشتر شده است. بر اساس گزارشهای متعدد از منابع بیمارستانی و مقامات محلی و گورستان اصلی قم، شمار قربانیان در این شهر قطعاً از ۱۳۰۰نفر بیشتر است. شمار جان‌ باختگان در گیلان به ۹۰۰نفر، در کردستان به ۱۸۰نفر، در گلستان به۴۲۰نفر، در خوزستان به ۳۱۰نفر، در مرکزی به ۲۰۰نفر و در کرمان به ۶۰نفر رسیده است که به آمار سایر استانها افزوده می‌شود.

با کمال تأسف، گزارشهای قم نشان می‌دهد که روزانه ۶۰تا ۷۰نفر در اثر کرونا فوت می‌کنند و سردخانه‌ها و غسالخانه‌ها ظرفیت پذیرش ندارند. به‌نحوی که آخوندهای ذیربط در قم از گورستان بهشت زهرا در تهران درخواست کرده‌اند که برخی از درگذشتگان قم را در این گورستان دفن کنند اما بهشت زهرا به‌دلیل کثرت درگذشتگان در تهران قبول نکرده است.

در تهران تا روز ۲۸اسفند ۹۸حداقل ۱۲۵۰نفر از قربانیان کرونا در بهشت زهرا دفن شده‌اند. تعداد زیادی از جانباختگان کرونا نیز تحت عناوین دیگر در بهشت زهرا دفن شده‌اند. برخی از غسالان از جمله ۵زن که در قسمت درگذشتگان غیرکرونایی کار می‌کنند به کرونا مبتلا شده‌اند. شمار درگذشتگان مبتلا به کرونا که روزانه به بهشت زهرا منتقل می‌شوند از ۱۰۰نفر بیشتر است. اخیراً قرارداد ساختن ۱۰هزار قبر جدید در بهشت زهرا بسته شده است.

در حالی‌که دولتها در کشورهای مختلف جهان، هزینه‌های حقوق بگیران و کارگران را تأمین می‌کنند تا به سرکار نروند، آخوند روحانی امروز با وقاحت گفت«ضد انقلاب توطئه‌اش این است که در ایران کار و فعالیت اقتصادی تعطیل شود. ما نباید بگذاریم این هدف محقق شود، همه باید کار و فعالیت کنیم البته در چارچوب پروتکل‌های بهداشتی». در عین‌حال او مقدمتاً برای بالانس کردن حرفش از مردم خواست «این۱۰الی ۱۵روز در خانه بمانید، سفر نروید، مراعات کنید این برای دو ماه و سه ماه نیست انشاءالله تا ۱۳فروردین...اگر مراعات کنیم، شرایط ما خود به خود تغییر می‌کند».

از سوی دیگر معاون وزیر بهداشت روحانی گفت «تا آخر خرداد در صورت رعایت نکات بهداشتی از این بیماری خلاص خواهیم شد» و افزود «وضعیت اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور ما به‌گونه‌یی نیست که بتوانیم شهری را قرنطینه کنیم».

خانم مریم رجوی خاطرنشان کرد مشکل اصلی مردم ایران در مقابله با کرونا، یک دیکتاتوری قرون‌وسطایی عقب مانده و نالایق است که سرمایه‌های کشور را یا چپاول کرده و یا در خدمت سرکوب و تروریسم و جنگ‌افروزی و پروژه‌های ضد ملی اتمی و موشکی به هدر می‌دهد. بخشی از سرمایه‌های به سرقت رفته مردم ایران که در کارتلهای سپاه یا مؤسسات وابسته به خامنه‌ای انباشته شده کافی است تا هزینه‌های ضروری را برای مقابله با کرونا و پرداخت حقوق کارگران و پرستاران و معلمان و کارمندان تأمین کند. در اینصورت حقوق‌بگیران مجبور نیستند برای تأمین مایحتاج روزانه به محل کار بروند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲فروردین ۱۳۹۹(۲۱مارس ۲۰۲۰)

سازمان مجاهدین خلق ایران بعد از ظهر امروز، جمعه اول فروردین ۱۳۹۹ اعلام کرد آمار تکاندهنده جانباختگان ویروس کرونا در ۲۰۰ شهر کشور از ۸۲۰۰ تن بیشتر شده است. شمار قربانیان در تهران حداقل ۱۳۰۰ نفر، آذربایجان غربی ۳۵۰ نفر، کرمانشاه ۲۴۰ نفر، خراسان رضوی ۸۰۰ نفر، فارس ۲۰۰ نفر و در اصفهان ۶۶۰ نفر است

انحصار خدمات پزشکی در دست سپاه پاسداران و بیت العنکبوت خامنه ای و عدم توزیع عادلانه خدمات و خودداری رژیم از ارائه کمک به مردم از صندوقهای حاکمیت آخوندی مانند ستاد اجرای فرمان خمینی، آستان قدس رضوی، بنیاد مستضعفین، بنیاد شهید و ... باعث شتاب حیرت انگیز شمار قربانیان شده است. در فقدان حداقل کمکهای دولتی، شمار زیادی از مردم بویژه زحمتکشان و اقشار محروم برای تامین قوت لایموت ناگزیر به رفتن به محلهای کار و محیطهای آلوده هستند.

خامنه ای و روحانی که قبل از هر چیز از خیزش های مردمی وحشت دارند، امروز در پیامهای سال ۱۳۹۹ تلاش کردند ابعاد فاجعه را هر چه محدودتر جلوه دهند. خامنه ای که در پیامش سه بار به سردژخیم سلیمانی پرداخت و هلاکت او را اوج حوادث ۱۳۹۸ توصیف کرد، بدون کمترین اشاره ای به ابعاد فاجعه کرونا که سراسر کشور را فراگرفته با وقاحت گفت در بیماری اخیر کرونا، فداکاری‌ها به قدری چشمگیر بود که افرادی را که در خارج از این کشور هم هستند به تحسین وادار کرد!!

 روحانی هم که در وقاحت با خامنه ای مسابقه گذاشته به این اکتفا کرد که کرونا سلامتی و کسب و کار مردم را در معرض خطر قرار داده است. اما بلافاصله گفت «تخت بیمارستانی ما در طول این ۶ سال دو برابر شده است، تجهیزات بیمارستانی ما از هر زمان دیگر شرایط بهتری دارد». این در حالیست که نه تنها بیمارستانها وضعیت وخامت بار دارد، بلکه حتی سردخانه ها و غسالخانه ها و گورستانها نیز ظرفیت پذیرش درگذشتگان را ندارند.

این در حالیست که روز گذشته ۵ وزیر سابق بهداشت رژیم شامل وزرای دوران موسوی، رفسنجانی، خاتمی و احمدی نژاد به همراه ۱۷ استاد پزشکی در نامه ای خطاب به روحانی نوشتند یک ماه بعد از شیوع کرونا «روند بیماری و تبعات آن همچنان صعودی و رو به افزایش است و در هیچ منطقه ای روند کاهنده نداشته است» و «در صورت عدم کنترل بیماری و چاره جویی مؤثر، افزایش تلفات و خسارات قطعی است». این نامه نتیجه گیری میکند «عدم رعایت این توصیه ها بازی با جان مردم است. اگر دیر تصمیم گرفته شود، خسارات جبران ناپذیری به دنبال خواهد داشت و منجر به مرگ تعداد بیشتری از هموطنان خواهد شد». نخستین اسم و امضا در این نامه علیرضا مرندی وزیر سابق بهداشت، رییس کنونی فرهنگستان علوم پزشکی رژیم و پزشک معالج خامنه ای است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

اول فروردین ۱۳۹۹ (۲۰ مارس ۲۰۲۰)

همدردی و تسلیت‌های مجدد خانم رجوی از سوی مقاومت ایران در شب سال نو با دعا و آرزوی شفای بیماران در ساعت تحویل سال

سازمان مجاهدین خلق ایران بعدازظهر امروز، پنجشنبه ۲۹اسفند اعلام کرد شمار اسفبار جانباختگان فاجعه کرونا در ۱۹۹شهر در۳۱استان از مرز ۷۰۰۰نفر گذشت. فاکتها و گزارشهای متعدد نشان می‌دهد شمار قربانیان در قم بسا بیشتر از ۱۰۰۰نفر است، تعداد جانباختگان در استان البرز به ۵۰۰نفر و در استان مرکزی به ۱۶۹نفر رسیده است. در ۲۴ساعت گذشته به آمار درگذشتگان در تهران دست کم ۳۰نفر، در مازندران ۴۳نفر، در خراسان رضوی ۳۰نفر، در همدان ۱۵نفر، در کرمان ۱۵نفر و در گیلان ۱۶نفر افزوده شده است.

وزارت بهداشت رژیم با همهٔ دروغپردازیها و پنهان‌کاریها شمار درگذشتگان در ۲۴ساعت گذشته را ۱۴۹تن اعلام کرد. اما محمدرضا ظفرقندی، رئیس سازمان نظام پزشکی گفت: «آمار قطعاً بیشتر از آماری است که در وزرات بهداشت ارائه می‌شود ما هنوز در شیب صعودی قرار داریم.... با شیوه فعلی امکان دارد حتی تا آخر اردیبهشت و بیشتر از آن هم ادامه پیدا کند».

دژخیم علی ربیعی سخنگوی روحانی نیز بعد از هفته‌ها دروغپردازی امروز اذعان کرد «تعداد کشته‌ها ممکن است بیشتر باشد ولی ما در تست‌هایمان بهش نرسیده باشیم.. تعدادی فوت کردند ممکن است ما هم نفهمیده باشیم کرونایی بودند... ممکن است برخی از کاستیها هم تو آمارها باشد...گاهی وقتها می‌بینید یک پرش هم داره اعلام هایمان».

خانم مریم رجوی همدردی و تسلیتهای مقاومت ایران را با بستگان جانباختگان در شب سال نو تجدید کرد و با آرزوی شکیبایی و پایداری و هم‌چنین دعا برای شفای بیماران در ساعت تحویل سال، بار دیگر خاطرنشان کرد دیکتاتوری آخوندی از یک‌سو با پنهان‌کاری جنایتکارانه باعث شیوع انفجاری ویروس در ایران شده و از سوی دیگر با ویران کردن زیرساختهای بهداشتی در ۴۰سال گذشته و اختصاص ندادن اموال و امکانات سپاه پاسداران و بنیادهای وابسته به خامنه‌ای، به درمان بیماران، باعث افزایش حیرت‌انگیز شمار جان‌ باختگان شده است. اما رئیس‌جمهور رژیم با وقاحت مافوق تصور ادعا می‌کند که به نسبت پاریس و لندن و برلین دست پیش هم دارد. واقعیت این است که عملکرد سردمداران رژیم در موضوع کرونا نیز در عداد جنایت علیه بشریت و شایان رسیدگی بین‌المللی در شورای امنیت است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۹اسفند ۱۳۹۸(۱۹مارس ۲۰۲۰)

اغتشاش و آشوب در سراپای رژیم، غیبت مقامات محلی در قم و اصفهان و بی‌جواب ماندن مراجعات

سازمان مجاهدین خلق ایران بعد از ظهر امروز، چهارشنبه ۲۷ اسفند اعلام کرد شمار جانباختگان فاجعه کرونا در ۱۹۶ شهر در۳۱ استان از ۶۴۰۰ تن بیشتر شده است. شمار قربانیان در قم به ۷۹۰، در تهران به ۸۰۰،در گیلان به ۷۶۳، در اصفهان به ۶۲۰، در خراسان به۵۸۱، در مازندران به ۵۳۰، در گلستان به ۳۹۳، در خوزستان به ۲۰۷ و در همدان به ۲۰۴ نفر رسیده که باید به سایر استانها افزوده شود.

فاکتها و گزارشهای شهر قم حاکی از سیر صعودی آمار قربانیان است و برخلاف تبلیغات رژیم شیب نزولی ندارد. سردخانه‌ها و غسالخانه‌ها با تراکم مواجه هستند و مردم علناً به خامنه ای به عنوان مسبب این بحران دشنام میدهند. بسیاری از آخوندهای حکومتی قم را ترک کرده‌اند.

در قم و اصفهان و برخی دیگر از شهرهای کرونا زده، مقامات محلی تا آنجا که می‌توانند در محل کار حاضر نمیشوند و افراد دست چندم را بجای خود گذاشته و شهر را ترک کرده‌اند. اغلب تماسها با استانداری و فرمانداری و شهرداری و دوایر دیگر حکومتی بی پاسخ می‌ماند و کسی نیست که جواب بدهد. این وضعیت حاکی از اغتشاش و آشوب روبه رشد در سراپای رژیم است.

این در حالیست که سردمداران حکومت از بروز شورش و اغتشاش در تهران و شهرهایی مانند قم و اصفهان و مشهد و بخصوص مناطق حاشیه شهرها بسیار نگران هستند و در گفتگوهای خصوصی تصریح میکنند که «قطعاً در آینده مناطقی مانند شهر ری و اسلامشهر و اکبر آباد شلوغ خواهد شد. آنها حتی الکل و دستکش نمی توانند بخرند».

در حالیکه دامنه بحران کرونا در اثر ضعف ساختاری و ماهوی رژیم آخوندی هر روز وسیعتر میشود، روحانی رئیس جمهور ارتجاع که قبلاً گفته بود بحران در شنبه ۱۷ اسفند تمام میشود، امروز گفت: «در قم و گیلان دو شهری که سخت‌ترین شهرهای ما بود از پیک عبور کردیم» و در گیلان «۲۰ درصد تخت‌های بیمارستانی خالی است»!.

آخوند شیاد با وقاحت افزود: «الان تهران را با لندن، برلین، پاریس مقایسه کنید ...ببینید قفسه فروشگاه‌های آنها خالی شد. برای یک تکه دستمال کاغذی بین دو نفر دعوا شد، مردم برای مواد غذایی ناراحت و نگران هستند و بیمارستان‌هایشان اعلام می‌کنند ما جا نداریم اما ما به رغم این شرایط تأمین کردیم».

این در حالی است که علیرضا زالی سرکرده عملیات مقابله با کرونا در تهران گفت: «تصویر واقعی بیمارستان‌های ما را ندارند، در حالی که اگر حجم بیماران بستری و بیماران بدحال را مشاهده کنند، متوجه عمق ماجرا می‌شوند». همزمان نماینده وزارت بهداری دولت روحانی اذعان کرد در ۲۴ ساعت گذشته ۱۴۷ نفر فوت کرده اند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۸ اسفند ۱۳۹۸ (۱۸ مارس ۲۰۲۰)

فراخوان خانم رجوي به جوانان و شوراهاي مردمي براي همياري ملي و كمك به مبتلايان

رئيس جمهور برگزيده مقاومت بار ديگر از سازمان ملل و شوراي امنيت خواهان مداخله فوري براي آزادي زندانيان به ويژه در فشافويه شد.

سازمان مجاهدين خلق ايران بعد از ظهر امروز، سه شنبه ۲۷ اسفند اعلام كرد شمار جانباختگان فاجعه كرونا در ۱۹۴ شهر در ۳۱ استان دست كم به ۵۹۵۰ نفر رسيده است. شمار قربانيان در استان اصفهان بيش از ۶۰۰ نفر، استان گيلان ۷۳۳ نفر، استان خراسان رضوي۵۰۱ نفر و استان فارس لااقل۱۵۲نفر است. وضعيت در همدان، استان مركزي و يزد خطرناك شده است. در استان همدان ۱۲۹نفر، در استان مركزي ۱۱۵ نفر و در استان يزد لااقل ۱۲۰ نفر جان باخته اند. اسامي ۱۰۰ تن از قربانيان در آران و بيدگل در استان اصفهان توسط كانونهاي شورشي ارسال شده و قابل انتشار است.

برغم صحنه سازيها و دروغپردازيهاي رژيم آخوندي در جريان سفر هيات سازمان بهداشت جهاني به ايران، دکتر ریک برینان مدیر منطقه‌یی اين سازمان پس از بازگشت از ايران گفت «آمار کرونا (در ايران) ممکن است تنها یک پنجم ارقام واقعی باشد».

همزمان رژيم ضدبشري آخوندي سانسور و اقدامات سرکوبگرانه برای ممانعت از انتشار اخبار مربوط به کرونا را تشديد كرده است. روز گذشته سركرده نيروي انتظامي اصفهان از تشکیل ۶۰ پرونده در ارتباط با نشر اکاذیب دراين رابطه خبر داد و گفت: «افراد منتشر کننده اخبار دروغ در این ارتباط توسط پلیس فتای اصفهان شناسایی شدند».

روز ۲۴ اسفند پاسدار رحيمي رييس انتظامي تهران از دستگيري ۲۷ شايعه پراكن اخبار كرونا در فضاي مجازي خبر داد. روز ۲۰ اسفند علی مظفری، رییس کل دادگستری رژیم در قم، گفت با «هرگونه خبر، مصاحبه و گزارشی که نشر اکاذیب باشد ... به صورت قانونی برخورد می شود». روز ۱۵ اسفند كيهان خامنه اي جرم كساني را كه اطلاع رساني ميكنند فساد في الارض توصيف كرد و تلويحاً خواستار اعدام آنها شد. به گفته سخنگوی نيروي انتظامي تنها تا روز ۱۴ اسفند «با مانیتورینگ و رصد فضای مجازی، ۲۶۲ مورد عمل مجرمانه شناسایی شده است که در ۶۹ مورد آن اقدام قضائی شامل احضار، دستگیری و امثالهم صورت گرفته و در ۱۰۱ مورد نیز پرونده قضائی تشکیل و در دست اقدام است».

از سوي ديگر خشم و انزجار مردم اصفهان از رژيم آخوندي و كارگزارانش در اين شهر بخاطر نبودن حداقلهاي بهداشتي و درماني و فقدان مديريت و هرج و مرج شدت گرفته است. اكثر سركردگان رژيم در اصفهان از ترس ويروس شهر را ترك كرده و يا در خانه هايشان نشسته اند.  استانداري و فرمانداري و شوراي شهر در حالت نيمه تعطيل بسر مي برند.

وضعيت در تهران هر روز وخيم‌تر مي‌شود. برخي روزها ۳۰ هزار نفر به بيمارستانها مراجعه ميكنند و در ميان آنها شمار قابل توجهي مبتلا به كرونا هستند.امكانات بيمارستانها بهيچوجه پاسخگوي اين ميزان از مراجعين نيست. بسياري از جانباختگان كرونا را در تهران و قم و گلستان تحت عنوان مبتلايان به آنفلوآنزا دفن كرده اند.

خبرگزاري آسوشيتدپرس هشدار منابع تحقيقاتي در دانشگاه شريف نسبت به فروپاشي سيستم بهداشتي و درماني در ايران و احتمال تلفات ميليوني را در صورتي كه امكانات پزشكي فراهم نباشد منعكس كرد. 

خانم مريم رجوي با تسليت به عموم هموطنان بخصوص در آران و بيدگل و يزد و اراك و همدان به جوانان و شوراهاي مردمي مجدداً براي همياري ملي و كمك به مبتلايان فراخوان داد. او از جوانان شورشي خواست، ابتكار عمل را با رعايت ضوابط بهداشتي در سراسر كشور به دست بگيرند و به نجات مردم از ويروس كرونا و ويروس آخوندهاي حاكم بشتابند.

رئيس جمهور برگزيده مقاومت بار ديگر از سازمان ملل و شوراي امنيت خواهان مداخله فوري براي آزادي زندانيان به ويژه در فشافويه شد.زندانيان سياسي در فشافويه در اعتصاب غذا هستند.زندانيان ميگويند ما را زنده به گور کرده اند و چند نفر در همین زندان بر اثر ویروس کرونا مرده اند.

دبيرخانه شوراي ملي مقاومت ايران

۲۷ اسفند ۱۳۹۸ (۱۷ مارس ۲۰۲۰)

بسیج سرکوبگرانه به بهانه کرونا برای مقابله با خیزش جوانان در چهارشنبه سوری با شعار: آتش جواب آتش، خامنه ای در آتش

سازمان مجاهدین خلق ایران بعد از ظهر امروز، دوشنبه ۲۶ اسفند اعلام کرد شمار جانباختگان کرونا در ۱۸۶ شهر در ۳۱ استان به بیش از ۵۵۰۰ نفر رسیده است. آمار قربانیان در شهر بابل بیش از ۲۵۰ نفر و در استان ایلام بالاتر از ۱۲۰ نفر است. شیوع بیماری در تبریز بسیار نگران کننده است و شمار جان‌باختگان آذربایجان‌شرقی دست‌کم ۱۵۰ نفر است. آمار جان‌باختگان در تهران به ۷۵۰ نفر، در گیلان به ۶۸۱ نفر، در خراسان رضوی به ۴۵۷ نفر و در استان یزد به ۸۰ نفر افزایش یافته که به آمار سایر استانها افزوده می‌شود.

وضعیت در مازندران همچنان وخیم است و در شبانه‌روز گذشته دست کم ۷۰ نفر جان باخته اند. در دو روز گذشته فقط در شهر ساری ۷۷۰ نفر بستری شده اند. شمار پزشکان، پرستاران و کادر درمانی جان باخته مستمراً روبه افزایش است. خبرگزاری سپاه پاسداران گزارش کرد فقط از کادر دانشگاه علوم پزشکی بابل ۴ تن فوت کردند.

شهر کاشان با کمبود شدید تخت بیمارستان مواجه است و جا برای بستری های جدید وجود ندارد. کمبود ماسک، دستکش، لباس پزشک و پرستار و داروهای مورد نیاز بسیار جدی است. طبق گزارش شاهدان عینی فقط در روز جمعه ۲۳ اسفند در کاشان ۴۰ نفر جان باخته اند، غسالخانه وسردخانه جا ندارد. دولت با تعطیلی کارخانه ها و شرکتها در کاشان مخالفت میکند و این باعث گسترش بیشتر بیماری شده است. معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت ۶۵ تن از پزشکان و کادر درمانی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و شمار درگذشتگان به ۱۸۰ نفر رسیده است.

در حالیکه طبق آمار سراپا دروغ حکومتی نیز هر روز شمار قربانیان بیشتر میشود، روحانی امروز وقیحانه گفت: «کشور از دوره پیک بیماری عبور کرده است». او دو هفته پیش هم گفته بود که از روز شنبه ( ۱۷ اسفند) همه امور به وضعیت عادی برخواهد گشت.

فاشیسم دینی حاکم برای اینکه هزینه ای ندهد از قرنطینه کردن کانونهای بیماری خودداری میکند. روحانی دیروز گفت: «ما چیزی به نام قرنطینه نداریم... همه در کسب‌وکار و فعالیت خود آزادند». علی ربیعی سخنگوی اطلاعاتی او نیز گفت: «قرنطینه تهران یک دروغ بزرگ است. هیچ تغییری در ساعات کار فروشگاه‌ها، مغازه‌ها، نانوایی‌ها و دیگر مشاغل صورت نخواهد گرفت».

شهردار رژیم در تهران گفت: «پلن‌های بعدی قرنطینه، مثل تامین مایحتاج و جبران خسارت امکان اجرا در کشور ندارد و به همین دلیل اقدامات قرنطینه نمی‌تواند کامل اجرا شود». این درحالیست که این هزینه ها بسادگی از صدها میلیارد دلار اموال مردم ایران که در اختیار سپاه پاسداران و بیت خامنه ای و مؤسساتی مانند ستاد اجرایی فرمان خمینی، بنیاد مستضعفان، بنیاد شهید و آستان قدس رضوی قرار دارد قابل تأمین است.

از سوی دیگر به بهانه کرونا اقدامات سرکوبگرانه برای مقابله با خیزش جوانان در چهارشنبه سوری تشدید میشود. جوانان شورشگر

با شعارهایی مانند”آتش جواب آتش، خامنه ای در آتش» برای چهارشنبه آتشین آخر سال آماده میشوند. به گزارش خبرگزاری رسمی رژیم «قرارگاه عملیاتی لشکر ۱۶ زرهی قزوین به همراه تیپ‌های ۱۱۶ صفوی قزوین، ۲۱۶ زنجان و ۳۱۶ همدان به منظور مقابله با ویروس کرونا عازم استان گیلان شدند... نیروهای اعزامی تا زمانی که پایان مأموریت به آنان ابلاغ شود، حضور دائمی در استان گیلان خواهند داشت اما برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای ۲ ماه بوده است».

پاسدار سرهنگ فتاحی معاون عملیات انتظامی نیز گفت «چهارشنبه آخر سال با سنوات گذشته متفاوت بوده و پلیس از هرگونه تجمع و مراسمات مرسوم در این رابطه با جدیت جلوگیری می کند».به گزارش شبکه خبر رژیم، رئیس پلیس پیشگیری در انتظامی تهران بزرگ گفت ۱۸۰۰ تیم گشت خودرویی موتوری و پیاده، در طرح نوروزی به‌کارگیری می شود.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۶ اسفند ۱۳۹۸ (۱۶ مارس ۲۰۲۰)

اعتراف سرکردگان رژیم به سیرتصاعدی مبتلایان، فرسودگی کادر درمانی و خطر قیامهای مردمی

سازمان مجاهدین خلق ایران بعد از ظهر امروز، یکشنبه ۲۵ اسفند اعلام کرد شمار جانباختگان کرونا در ۱۸۲ شهر در ۳۱ استان از ۴۹۰۰ تن بیشتر است. آمار قربانیان در تهران به ۶۹۶ نفر در گیلان به ۶۵۷ نفر، در مازنداران به ۴۲۴ نفر، در گلستان به ۳۴۳ نفر، در خوزستان به ۱۷۰ نفر، در همدان به ۴۴ نفر، در اردبیل به ۴۲ نفر و در شهرستان کاشان به ۲۱۰ نفر رسیده است و به آمار سایر استانها افزوده می‌شود.

گزارشها از بیمارستانهای بابل حاکی از جان باختن صدها تن از هموطنانمان در بابل است که هنوز در آمار فوق منظور نشده است. در ایلام نیز شمار درگذشتگان در بیمارستان مصطفی خمینی بحدی است که نه سردخانه بیمارستان برای نگهداری اجساد کافی است و نه امکان دفن سریع آنها وجود دارد. آمار جانباختگان در دست تحقیق بیشتر است و فردا ارائه خواهد شد. اما یک قلم در ایوان غرب دست کم ۲۰ تن جان باخته اند و اجساد را در سردخانه های مربوط به میوه و تره بار گذاشته اند. در یک گزارش دیگر از روستای چورس از توابع قره ضیاءالدین در آذربایجان غربی که جمعیت زیادی ندارد فقط از یک خانواده ۴ نفر از اعضای آن جان باخته اند.

آخوند روحانی که بعد از نصب پاسدار باقری ازسوی خامنه ای به فرماندهی قرارگاه بهداشت و درمان از موضوع کرونا فاصله میگیرد، روزگذشته با دجالگری گفت خبر خوشحال کننده اینست که چند میلیون نفر مورد سوال قرار گرفتند و ۹۷ درصد مردم علامتی از کرونا نداشتند. در حقیقت روحانی اعتراف میکند که ۳ درصد مردم یعنی حدود ۲.۵ میلیون نفر مشکوک یا آلوده به ویروس کرونا هستند. این درحالیست که وزارت بهداشت تحت کنترل وی در روز شنبه ۲۴ اسفند از مبتلا بودن ۱۲،۷۲۹ نفر و در روز یکشنبه ۲۵ اسفند از ابتلای ۱۳،۹۳۸ نفر در کل کشور خبر داد.

رسوایی آمار و ارقام رژیم و فرضیات مسخره‌ای که سردمداران حکومت آخوندی به آن می‌آویزند به آنجا رسیده است که حتی در درون رژیم خریداری ندارد. امیرخجسته نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس رژیم، آویختن مسئولان نظام به فرضیة حمله بیولوژیک را به سُخره گرفت و گفت: «هدف بعضی مسئولین از طرح حمله بیوتروریسم، حواله تمام مشکلات ناشی از بحران مدیریت کرونا به دشمن خارجی است... اما اکنون فرضیه حمله بیولوژیک ‌دشمنی به نام بی تدبیری و مصلحت سنجی در کشور، بسیار محتمل تر است».

علیرضا زالی، سرکرده عملیات مقابله با کرونا در تهران شب گذشته در تلویزیون حکومتی گفت زمان زیادی تلف کردیم «وحدت رویه‌ای به صورت راهبردی وجود نداشت تا از تجربه کشورهایی که در خط اول، توفیقات فراوانی داشتند، استفاده کنیم و شاید با تاخیر قابل توجهی، برخی از اقدامات انجام شد....در حال حاضر شاهد افزایش تصاعدی مبتلایان در تهران هستیم و در استان تهران نسبت به دیگر استان‌ها بالاترین میزان مبتلا را داریم... و ممکن است تیم درمانی ما در آینده با خطر فرسودگی روبرو شود».

شهردار مشهد امروز گفت: «باید اذعان کنیم که فرصت طلایی را از دست داده‌ایم و باید جبران کنیم. آمار مبتلایان سیر صعودی دارد. ما به مرحله همه‌گیری رسیدیم. کادر درمانی و پزشکی مشهد بسیار فرسوده شده‌اند. کلمه همه‌گیری کلمه وحشتناکی است. ممکن است این وضعیت کار را از دست ما خارج کند».

در همین حال مرکز پژوهشی آرا متعلق به باند خامنه ای که گردانندگان آن افرادی مانند عباسعلی کدخدایی دبیرشورای نگهبان و پاسدار سرتیپ غلامرضا جلالی سرکرده پدافند غیرعامل سپاه پاسداران هستند در تحلیلی که امروز در روزنامه میزان منتشر شد از خطر خیزشهای اجتماعی بشدت ابراز نگرانی کرد و نوشت: «در ورای تهدیدات خارجی، خطرات داخلی از جمله شورش ها، انقلاب‌ها، کودتا، قحطی و بیماری‌های فراگیر نیز می‌توانند امنیت و ثبات یک نظام و دولت را با خطر و حتی فروپاشی مواجه سازند....پیوند یافتن بحران کرونا در ایران با تحولات گذشته از جمله آبان ۹۸، روند شورش را ایجاد می‌کند».

پاسدار جلالی برای جلوگیری از خطر شورش و انقلاب و سرنگونی نتیجه گیری کرده است که ارتش و سپاه می توانند «با بر عهده گرفتن مدیریت امنیتی و نظارت بر اجرای صحیح محدودیت ها، از میزان ِسطح نگرانی برای شیوع ویروس بکاهند و اقتدار را برای مدیریت اوضاع از سوی سازمان‌های درمانی و بهداشتی تضمین سازند».

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۵ اسفند ۱۳۹۸ (۱۵ مارس ۲۰۲۰)

خانم رجوی: آزاد نکردن زندانیان جنایت بزرگ علیه بشریت و مسئول آن خامنه‌ای است، جهان باید مداخله کند

سازمان مجاهدین خلق ایران بعدازظهر امروز، شنبه ۲۴اسفند اعلام کرد شمار جانباختگان کرونا در ۱۷۵شهر در ۳۱استان از ۴۵۰۰تن بیشتر است. آمار قربانیان در قم لااقل۷۰۰نفر و در تهران دست‌کم ۶۵۰نفر است. شمار جانباختگان در گیلان به ۵۷۷نفر، در مازندان به ۳۵۰نفر، در اصفهان به ۴۵۰نفر، در خراسان رضوی به ۴۲۷نفر، در خوزستان به ۱۴۴نفر، در استان کردستان به ۱۵۱نفر، در لرستان به ۱۳۸نفر، در قزوین به ۱۲۱نفر، در یزد به ۶۲نفر، در سیستان و بلوچستان به ۴۸نفر و در کرمان به ۳۲نفر رسیده است.

 با بالا‌گرفتن بحران کرونا، جنگ گرگها در درون رژیم شدت گرفته است. در حالی‌که خامنه‌ای پاسدار باقری را مأمور تشکیل قرارگاه بهداشت و درمان کرده است، ۱۰۰نماینده مجلس ارتجاع در نامه به روحانی خواستار برگزاری جلسات روزانه ستاد مبارزه با کرونا به ریاست روحانی شدند. روحانی دو روز پیش گفته بود روزهای شنبه ریاست این ستاد را عهده‌دار می‌شود. پاسدار محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در سایت خود نوشت: «روحانی فقط رئیس‌جمهور برجام بود و بعد از مرگ برجام آن‌قدر عزادار شد که در عموم مسائل منفعل عمل کرد و این شرایط تاکنون هم ادامه دارد».

 از سوی دیگر انبوه فاکتها و گزارشها حاکی از این است که وضعیت پزشکان و پرستاران و کادر درمانی بسیار نگران‌کننده است. اکثر آنها از لباس و وسایل اولیه حفاظتی محروم هستند. تعداد جانباختگان کادر پزشکی به‌ویژه در گیلان و مازندران مستمراً در حال افزایش است.کمکهایی که سازمان بهداشت جهانی و کشورهای مختلف به ایران ارسال کرده‌اند، به انبارهای سپاه پاسداران رفته و به بیمارستانهای ویژه سپاه اختصاص یافته است و برخی از آنها در بازارهای سیاه به قیمتهای کلان به فروش می‌رسد.

 خانم مریم رجوی خواهان نظارت مستقیم سازمان بهداشت جهانی بر وضعیت کادر پزشکی در ایران و ارائه گزارش آن به دبیرکل و شورای امنیت ملل ‌متحد شد.

 خانم رجوی هم‌چنین در مورد وضعیت زندانیان به‌ویژه زندانیان سیاسی گفت آزاد نکردن زندانیان در شرایط کنونی جنایت بزرگ علیه بشریت است که مسئولیت آن به عهده خامنه‌ای و دیگر سردمداران حکومت آخوندی است. وی شورای امنیت، دبیرکل، کمیسر عالی و شورای حقوق‌بشر ملل ‌متحد و هم‌چنین اتحادیه اروپا و کشورهای عضو را به اقدام فوری برای نجات جان زندانیان فراخواند و تأکید کرد مداخله جهانی برای ممانعت از یک فاجعه انسانی بیش از هر زمان دیگر ضروری است.

 دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۴اسفند ۱۳۹۸(۱۴مارس۲۰۲۰)

خامنه ای از فرط درماندگی با ناشیگری بسیار در توجیه مأموریت نیروهای مسلح رژیم برای مقابله با قیام به حربه احتمال حمله بیولوژیکی متوسل شد

سازمان مجاهدین خلق ایران بعد از ظهر امروز، جمعه ۲۳ اسفند اعلام کرد شمار جانباختگان کرونا در سراسر کشور قطعاً از مرز ۴۰۰۰ نفر گذشته است. شمار قربانیان در قم به ۶۵۰، در تهران به ۵۷۰، در گیلان به ۵۵۱، در خراسان رضوی به ۳۷۶، در مازندران به ۳۱۴، در گلستان به ۳۰۲،درکردستان به ۱۲۳، در لرستان به ۱۲۰، در همدان به ۱۹ و در ایلام به ۱۴نفر افزایش یافته است. این علاوه بر آمار قربانیان در ۲۱ استان دیگر است.

بخاطر آمار جانباختگان که ساعت به ساعت افزوده میشود، نجفی نماینده مجلس ارتجاع به روحانی نوشت: «علی‌رغم سیاست عادی نمایی در پیش گرفته شده، زبانه‌های بحران شعله‌ورتر می شود و ساعات طلایی مهار آن از کف می‌رود و به نقطه بازگشت ناپذیر نزدیک میشویم».

به گزارش خبرگزاری حکومتی ایسنا رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: «از بین مراجعات روز سه‌شنبه،۱۰ درصد و روز چهارشنبه ۳۰ درصد و روز پنجشنبه ۵۰ ‌درصد آزمایش مثبت شده‌ است. در هفته سوم فروردین ۴۰۰هزار نفر در این استان مبتلا خواهند شد این در حالی است که بیمارستان‌های ما فقط برای ارائه خدمات به چهار هزار نفر جا دارند، در صورت افزایش مبتلایان و افت کیفیت خدمات، ۴۰ درصد بستری‌ها فوت خواهند کرد».

برای مقابله با خشم فزاینده مردم از پنهانکاری مجرمانه و بی عملی رژیم، روز گذشته خامنه ای پاسدار سرلشکر باقری رئیس ستاد نیروهای مسلح را مأمور تشکیل«قرارگاه بهداشتی و درمانی» کرد تا به پیشگیری و درمان کرونا بپردازد. اما هدف واقعی پیشگیری از خیزشهای مردمی و مقابله با اعتراضات اجتماعی است.

خامنه ای از فرط درماندگی با ناشیگری بسیار در توجیه مأموریت نیروهای مسلح رژیم برای مقابله با قیام به حربه احتمال حمله بیولوژیکی متوسل شد و گفت:«این اقدام با توجه به قرائنی که احتمال ”حمله‌ی بیولوژیکی“ بودن این رویداد را مطرح کرده می‌تواند جنبه‌ی رزمایش دفاع بیولوژیک نیز داشته و بر اقتدار و توان ملّی بیفزاید».

امروز پاسدار باقری بعد از اولین نشست، از اهداف سرکوبگرانه قرارگاه مورد نظر خامنه ای پرده برداشت و گفت:«کمیته انتظامی و امنیتی ما به همراه وزارت کشور و استانداران روال خلوت کردن فروشگاه‌ها و خیابان‌ها و جاده‌ها ... را انجام می‌دهند که این کار هم در ۲۴ ساعت آینده سازماندهی خواهد شد».

خانم مریم رجوی در مورد ترفند ناشیانه و طرح و برنامه های سرکوبگرانه خامنه ای گفت: این تشبثات و تلاشهای مذبوحانه، خشم و نفرت مردم ایران را از نظام درمانده و منحوس ولایت فقیه افزایش میدهد که ۴۰ سال است کاری جز جنایت و آدمکشی و چپاول مردم ایران ندارد. مردمی که به رساترین زبان میگویند دشمن ما همینجاست و شعار میدهند خامنه ای روحانی کرونای ما شمایید.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۳ اسفند ۱۳۹۸ (۱۳مارس۲۰۲۰)

اصفهان از نظر سرعت ابتلا در رتبه اول است و هیچ شهرستانی از شیوع کرونا مصون نمانده است

خانم رجوی: برای جلوگیری از چپاول، کمکهای بین‌المللی باید بدون دخالت رژیم در اختیار مردم قرار گیرد

سازمان مجاهدین خلق ایران بعدازظهر امروز، پنجشنبه ۲۲اسفند اعلام کرد شمار جانباختگان کرونا در ۱۶۰شهر در ۳۱استان حداقل ۳۶۵۰نفر است. بر اساس گزارشهای شاهدان عینی، در شبانه‌روز گذشته آمار قربانیان صدها تن افزایش یافته و در استان البرز به ۲۳۰نفر، در مازنداران به ۳۰۰نفر، در گلستان به ۲۹۶نفر، در خراسان رضوی به ۳۴۸نفر، در استان مرکزی به ۹۱نفر، در لرستان به ۱۰۲نفر، در آذربایجان شرقی به ۵۸نفر، در استان اردبیل به ۲۱نفر، در آذربایجان غربی به ۱۵نفر، در کرمان به ۱۲نفر، در هرمزگان به ۱۰نفر، در سمنان به ۱۵نفر، در خراسان شمالی به ۱۰نفر و در چهارمحال بختیاری به ۷نفر رسیده است.

 به گزارش خبرگزاری حکومتی ایلنا فرماندار شهرستان خواف در استان خراسان رضوی به شهردار این شهر دستور داده است تا دهها قبر با عمق ۴متر به‌منظور دفن جمعی جان‌باختگان کرونا حفر کند.

 دکتر خالو رئیس بخش آی.سی.یو بیمارستان علی اصغر شیراز خواستار شد تا شهر به‌حالت نیمه‌تاریک درآمده و پرچم آن نیمه افراشته شود. او خطاب به‌استاندار گفت: «بسیاری از مسئولان نمی‌دانند که در چه وضعیتی قرار داریم لطفاً مسائل سیاسی را کنار بگذاریم..... ارائه آمار اصلاً زشت نیست بلکه زشت فوت مردم ما در پی این بیماری است».

 سایت حکومتی انتخاب به‌نقل از بهروز کلیدری معاون دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نوشت: «اصفهان از نظر سرعت ابتلا در رتبه اول قرار گرفته است....کاشان وضعیت پیچیده‌ای دارد به‌نحوی که با جمعیت نزدیک به ۴۵۰هزار نفر[از بابت تلفات] با جمعیت ۴.۵میلیون نفر برابری می‌کند. بدین ترتیب احتمال آبستراکشن کادر درمان وجود دارد. در استان اصفهان به همان اندازه که میزان ورودی بیمارستانها در حال افزایش است، میزان بیماران بدحال که نیاز به مراقبت در ICU دارند نیز در حال افزایش است. هیچ شهرستان اصفهان از شیوع کرونا مصون نمانده است».

 امروز سردژخیم رئیسی در مقابله با روحانی که روز گذشته گفته بود هفته‌یی یک‌بار در ستاد مقابله با کرونا شرکت می‌کند گفت با تنفیذ خامنه‌ای «ستاد مبارزه با کرونا در سطح عالی‌ترین مسئولان کشور است؛ یعنی این‌که این ستاد باید علی‌القاعده با ریاست رئیس‌جمهور تشکیل جلسه دهد... خواسته بنده این است که این جلسات نه فقط هفته‌یی یک بار، بلکه اگر لازم شد روزی یک‌بار تشکیل شود».

روزنامه وطن متعلق به باند خامنه‌ای نیز نوشت: «کرونا دیر یا زود خواهد رفت اما خاطره و آثار دولت ضعیف حسن روحانی از یادها نخواهد رفت».

در همین حال فاشیسم دینی حاکم بر ایران به‌بهانه مقابله با کرونا خواستار ۵میلیارد دلار وام از صندوق بین‌المللی پول شد.

 خانم مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران تأکید کرد باید ترتیبی اتخاذ شود که کمکهای بین‌المللی به‌دور از دخالت رژیم غارتگر آخوندی در اختیار بیمارستانها و مردم قرار گیرد. دیکتاتوری چپاولگر آخوندی صلاحیت و توانمندی مقابله با کرونا را ندارد. امکانات و منابع درمانی اساساً در خدمت سپاه پاسداران و سرکردگان حکومت است. هر پولی هم که در اختیار این رژیم قرار بگیرد غارت می‌شود و چندان چیزی به مردم نخواهد رسید.

 دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۲اسفند ۱۳۹۸(۱۲مارس۲۰۲۰)