درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

دستگیری شمار زيادي از تظاهر كنندگان و فراخوان به آزادي آنها

روزهاي پنجشنبه و جمعه  ۹ و ۱۰فروردین (۲۹ و ۳۰مارس) تظاهرات هموطنان عرب در اهواز و ديگر شهرهاي خوزستان در اعتراض به سياست سركوبگرانه و تبعیض آمیز و تفرقه افکنانه رژیم آخوندی ادامه یافت.

مزدوران نیروی انتظامی و گارد ویژه ضد شورش  با پرتاب گاز اشك آور و با باتون به تظاهر كنندگان در شهر کوت عبدالله حمله كردند و به سوی آنها آتش گشودند. درگيري بين مردم و نيروهاي سركوبگر تا ساعتها ادامه يافت.

جمعه شب تظاهرات اعتراضي هموطنان عرب عليه فاشيسم ديني به برخي شهرهاي ديگر مانند آبادان، ماهشهر، حمیدیه و شیبان گسترش يافت.

در جريان تظاهرات ضد حكومتي در اهواز و ساير شهرها شمار زيادي از مردم به‌ويژه جوانان دستگير شدند. گروهي از زنان در ميان دستگير شدگان به چشم مي‌خورند.

در تحولی دیگر، کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه در روز جمعه براي چهارمین روز متوالي از دور جدید اعتراضات خود مقابل کارخانه دست به تجمع زدند. این تجمع اعتراضی تا شب هنگام ادامه یافت. روز پیش ا‌ز آن  شهر شوش شاهد اعتراض این کارگران بود. آنها با خودرو و موتور به سمت فرمانداری شوش حرکت کردند. در درگیریهای نیروهای انتظامی و اطلاعاتی با كارگران در روز پنجشنبه چهار تن از کارگران بازداشت شدند.

مقاومت ايران عموم مراجع بين المللي مدافع حقوق بشر را به محكوم كردن اقدامات سركوبگرانه رژيم آخوندي و اقدام فوري براي آزادي دستگيرشدگان اعتراضات روزهای اخیر فرا مي‌خواند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۱فروردین ۱۳۹۷ (۳۱ مارس ۲۰۱۸)