درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

فراخوان به اقدام فوري براي آزادي دستگير شدگان و توقف راهزني اينترنتي رژيم آخوندي

پاسدار- سرتیپ کمال هادی فر رئیس پلیس سایبری رژیم موسوم به فتا اعلام كرد كه در سال ۱۳۹۶ بیش از ۷۰ هزار کاربر فضای مجازی دستگير شده اند. وي گفت: «در سال گذشته بیش از ۷۰ هزار نفر از مجرمان سایبری دستگیر و... به مراجع قضایی معرفی شدند.... در سال ۹۶ بیش از ۳۹ هزار فقره جرائم سایبری کشف شده است و رشد نزدیک به ۱۰ برابری جرائم به نگرانی های ما افزوده است...» ( خبرگزاري حكومتي ايلنا- ۹ ارديبهشت۹۷).

چند روز پیش از اين صادق لاریجانی، سردژخیم قضاییه آخوندها گفته بود: شبکه های اجتماعی برای تخریب ارکان نظام به  خدمت نظام سلطه و مجاهدین در آمده است. (خبرگزاری ایلنا-۵ اردیبهشت). وي سه ماه پيش نيز گفته بود «همه دستگاههای امنیتی موظفند با سرشاخه‌های داخلی که در فضای مجازی اقدام به همکاری با دشمنان و بیگانگان می‌کنند برخورد کنند» (تلویزیون شبکه خبر رژیم-۵بهمن۹۶).

توسل حاکمان جنايتكار ايران به سرکوب گسترده اينترنتي قبل از هر چيز نشان دهنده ناتواني رژيم از مقابله با خيزشهاي مردمي است كه اين رژيم قرون وسطايي را نشانه رفته و خواستار سرنگوني تماميت اين رژيم است. به دنبال قیام دیماه۹۶ ‌شورای امنیت رژیم اعلام کرد: «تصمیم گرفته شد که فعالیت این شبکه ها متوقف شود» تا عليه «آرامش کشور» به كار گرفته نشود (رسانه های خبری- ۱۳دی).  آخوند  احمد جنتی، رئیس خبرگان رژیم در همین باره گفت: اگر فضای مجازی مهار شده بود کار به وضع فعلی نمی رسید... این فضای مجازی بلا و مشکلی است که به جان ما افتاده است..

مقاومت ایران بازداشت گسترده و سركوب بیسابقه کاربران اينترنت را به شدت محکوم مي‌كند و از عموم مراجع بین‌المللی مدافع حقوق بشر، از جمله گزارشگر  آزادی بیان و عقیده و گروه کار دستگیریهای خودسرانه و از اتحاديه بين المللي ارتباطات (ITU) و ديگر ارگانهاي ذيربط بين المللي مي‌خواهد رژيم آخوندي را به خاطر اين سركوب وحشيانه كه نقض بسياري از معاهدات بين‌المللي است، قوياً محكوم نموده و اقدامات ضروري براي آزادي دستگير شدگان و متوقف كردن اين راهزني اينترنتي به عمل آورند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۰ اردبهشت ۱۳۹۷ (۳۰آوریل ۲۰۱۸)