درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

تغيير دموكراتيك و پايان فاشيسم ديني در ايران لازمه صلح و دموكراسي و امنيت و ثبات در منطقه است

پس از چند دهه استمالت از فاشيسم ديني و قرباني كردن مردم و مقاومت ايران، رئيس جمهور ايالات متحده همزمان با خروج اين كشور از معامله اتمي با رژيم آخوندي اعلام كرد: پرداختهاي بي‌دريغ دولت قبلي آمريكا به رژيم آخوندها فاجعه آميز بوده و رژيم بسيار مخوف حاكم بر ايران كه نخستين حامي تروريسم در دنياي امروز است «هزينه حكومت طولاني آشوب و ترور خود را از طريق به يغما بردن ثروت مردمش تأمين كرده است».

خانم مريم رجوي از جانب مقاومت ايران كه نخستين افشاگر برنامه و تأسيسات مخفي اتمي اين رژيم و پرچمدار يك ايران غيراتمي بوده است، گفت: خلاصي از خطر اتمي و تروريسم اين رژيم در خلاصي از تماميت آن است. رژيم ولايت فقيه بدون تروريسم و سركوب و تسليحات كشتار جمعي وجود ندارد.

هرگونه سرمايه گذاري بر روي اين رژيم در آينده نيز مانند گذشته نافرجام و محكوم به شكست است و همچنان كه مقاومت ايران پيوسته اعلام كرده است، قرار گرفتن در كنار آخوندهاي خون‌آشام و تقويت آمران و عاملان قتل عام فرزندان رشيد مردم ايران، فاشيسم ديني را در جنگ‌افروزي و صدور بنيادگرايي و تروريسم جري‌تر مي‌كند.

خانم رجوي افزود : همچنان كه قيام سراسري دي ماه گذشته نشان داد، خواست عموم مردم ایران آزادی از ستم و استبداد ديني است. تغيير دموكراتيك در ايران اجتناب ناپذير و ايران آزاد در چشم‌انداز است. پايان ديكتاتوري و فاشيسم ديني در ايران لازمه صلح و دموكراسي و امنيت و ثبات در منطقه است. اين تنها راه پايان دادن به جنگ و بحران در منطقه و جلوگيري از يك جنگ بزرگتر است.

شوراي امنيت ملل متحد بايد پرونده سردمداران رژيم ايران را به‌خاطر تروريسم و نقض حقوق بشر و جنايتهاي بيشمار آنها عليه مردم ايران به‌ويژه قتل عام زندانيان سياسي باز بگشايد و به دادگاه بين المللي ارجاع دهد .

دبيرخانه شوراي ملي مقاومت ايران

۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ (۸ مه ۲۰۱۸)