درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

برغم حملات جنايتكارانه نيروهاي حكومتي  تظاهرات و اعتراضات مردم كازرون ادامه دارد

صبح امروز مردم كازرون در اعتراض به جنايات شب گذشته رژيم آخوندي بار ديگر دست به تظاهرات و اعتراض زدند كه مورد حمله نيروهاي سركوبگر قرار گرفت و به درگيري بين مردم و پاسداران منجر شد. تشنج و درگيري در سطح شهر همچنان ادامه دارد.

شب گذشته نيروهاي اطلاعاتي و انتظامي به روي مردمي كه در اعتراض به دستگيري گروه زيادي از جوانان شهر تجمع كرده بودند آتش گشودند و شماري از معترضان را به شهادت رساندند و شمار بيشتري مجروح و يا دستگير شدند. بر اساس گزارشهاي دريافتي تاكنون دست كم ۲تن از مردم به شهادت رسيده اند.

خانم مريم رجوي رييس جمهور برگزيده مقاومت ايران با درود به شهيدان قهرمان و مردم بپاخاسته و داغدار كازرون، خواهان آزادي بلادرنگ دستگير شدگان گرديد و عموم هموطنان را به ياري مجروحان فراخواند. خانم رجوي در همين رابطه خواستار اعزام هيات تحقيق ملل متحد و نماينده كميسر عالي حقوق بشر شد.

شب گذشته پس از شروع حمله جنايتكارانه نيروهاي سركوبگر به مردم بي دفاع كازرون، ستاد اجتماعي مجاهدين در داخل كشور از عموم مردم كازرون و شهرهاي مجاور خواست به كمك مجروحان و حمايت از دستگير شدگان بشتابند.

رژيم آخوندي از شب گذشته براي جلوگيري از پخش اخبار خيزش مردم كازرون اينترنت و شبكه هاي اجتماعي در اين شهر را قطع كرد اما ابعاد درگيريهاي به حدي بود كه سركردگان و رسانه هاي رژيم ناگزير به اعتراف به آن شدند.

هادي پژوهش جهرمي معاون سياسي، امنيتي استاندار فارس اعتراف كرد كه در جريان حوادث شب گذشته ۹نفر از مردم مجروح و يكي از مجروحان در بيمارستان درگذشت. وي افزود ”صبح امروز (پنجشنبه) نیز عده ای که بعضا سلاح سرد به همراه داشتند دست به تجمع زده و ضمن حمله به نیروهای انتظامی اقدام به آتش زدن ۲دستگاه خودرو پلیس کردند” (خبرگزاري حكومتي ايرنا ۲۷ارديبهشت).

 اين در حالي است كه ساعتي قبل اسماعيل تبادار استاندار فارس گفته بود ”اكنون اوضاع در اين شهرستان كاملا تحت كنترل است” و فقط ”درگيريهاي پراكنده وجود دارد”. وي كه از پخش اخبار كازرون بشدت آشفته بود از مردم خواست ”نسبت به اخبار منتشر شده پیرامون این حوادث در شبکههای مجازی و شبکههای خارجی اعتنا و اعتماد نکنند و اخبار صحیح را تنها از طریق خبرگزاریها و رسانههای رسمی پیگیری کنند”. (خبرگزاري حكومتي ايسنا).

فارس خبرگزاري سپاه پاسداران در همين رابطه نوشت: ”در پی درگیریهای شب گذشته در كازرون یک نفر کشته و ۶نفر زخمی شدند. ... در دوماه گذشته اعتراضات گستردهای در کازرون صورت گرفته بود که جمعیت حاضر در برخی تجمعات بیش از ۵هزار نفر تخمین زده میشد”.

دبيرخانه شوراي ملي مقاومت ايران

۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۷(۱۷مه۲۰۱۸)