درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

بعد از ظهر سه شنبه اول خرداد، مراسم تشییع سه شهيد قیام کازرون امید رضا یوسفیان،. علی محمدیان آزاد و هادی (مهدی) جهانتاب با حضور جمع كثيري از مردم شهر برگزار شد. اين شهيدان در بهشت زهراي كازرون و مزار معروف به سيد محمد خاکسپاری شدند.

در حاليكه نيروهاي اطلاعاتي و انتظامي و لباس شخصي‌ها تلاش ميكردند از سردادن شعارهاي ضد حكومتي جلوگيري كنند، شركت كنندگان كه از سراسر كازرون گرد آمده بودند، بي‌اعتنا به اين تلاشها، با خروش شعارهای برادر شهیدم راهت ادامه دارد؛ برادر اسيرم آزاد باید گردد؛ برادر شهیدم خونت را پس می‌گیرم؛ مرگ بر دیکتاتور؛ استاندار استاندار، ننگ به نیرنگ تو؛ خون شهیدان ما می‌چکد از چنگ تو، خشم و نفرت خود را از رژيم آخوندي ابراز كردند.

مهدي (هادي) جهانتاب در روز ۲۷ ارديبهشت دستگير شد و هيچ اطلاعي از او در دست نبود. در اثر ايستادگي و اعتراضات مردم كه خواهان تحويل پيكر شهيدان و آزادي دستگير شدگان بودند، دژخيمان در روز ۳۱ ارديبهشت پيكر او را به خانواده اش تحويل دادند

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲ خرداد ۱۳۹۷ (۲۳ مه ۲۰۱۸)