درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

اعتصاب در روز اول به ۹۳ شهر در ۲۵ استان گسترش يافت

روز چهارشنبه ۲خرداد، اعتصاب رانندگان كاميون و خودروهای سنگین در سراسر ايران براي دومين روز ادامه دارد.  رانندگان كاميون و ماشينهاي سنگين از صبح سه شنبه اول خرداد در اعتراض به وخامت وضعيت معيشتي خود، پایین بودن کرایه بار، بالا بودن هزینه‌های لجستیکی وقسط‌های خودرو و افزایش اخاذی از آنها زیر عنوان تعرفه دست به اعتصاب زده و از حرکت و بارگیری خودداری کردند.

اين اعتصاب در اولين روز خود ۹۳ شهر را در ۲۵ استان شامل استانهاي آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کرمانشاه، کردستان، اصفهان، ایلام، خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، چهار محال و بختیاری، خوزستان، زنجان، سیستان و بلوچستان، سمنان، فارس، قزوین، کرمان، گیلان، مازندران، مرکزی، هرمزگان، همدان، یزد و بوشهر  در برگرفت.

خانم مريم رجوي، رئیس جمهور برگزيده مقاومت ايران با درود به كاميونداران و رانندگان زحمتكش خودروهای سنگين اعتصابي، عموم هموطنان را به حمايت و پشتيباني از آنان فراخواند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲ خرداد ۱۳۹۷ (۲۳ مه ۲۰۱۸)