درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

روز جمعه ۱۱خرداد (اول ژوئن) اعتصاب رانندگان خودروهای سنگین و کامیونداران وارد یازدهمین روز خود شد و اعتصابگران در شهرهای مختلف از جمله مشهد، اصفهان، زرین شهر، نجف آباد، شیراز، فسا، داراب، خرمشهر،

اندیمشک،بهبهان و بندر ماهشهر، زنجان، قزوین، ساوه، کرمانشاه و کنگاور، کرمان، جلال آباد، جیرفت، بافت، انار، رفسنجان، بم، بردسیر، سیریس، زرند، گلگهر، خرم آباد، الیگودرز، شهر کرد، ساری، همدان و.... به اعتصاب خود ادامه دادند.

اين اعتصاب در حالی جریان دارد که رژیم آخوندی به طرق مختلف، با اقدامات سركوبگرانه يا فريبكارانه تلاش کرده است که این اعتصاب را به شکست بکشاند. دستگيري شماری از رانندگان، تهدید و ارعاب اعتصابگران، به آتش کشیدن کامیونهای رانندگان اعتصابی در یزد، استفاده از کامیونهای ارتش تحت امر آخوندها و وعده هاي دروغين از اين شمار است.

اعتصاب ۱۱روزه رانندگان كاميون و خودروهاي سنگين بسياري از بخشهاي ديگر اقتصاد را تحت تاثير قرار داده و رژيم را با مشكلات جدي مواجه كرده است. به‌خصوص كه بیش از ۹۰درصد جابه جایی کالا و مسافر توسط ناوگانهای حمل و نقل جاده‌یی صورت می گیرد. سياستهاي ضد مردمي رژيم آخوندي كه اقتصاد كشور را به نابودي كشانده است، فشار مضاعفي بر رانندگان كاميون و خودروهاي سنگين وارد مي‌كند. علاوه بر گراني و تورم روزافزون، اين رانندگان از افزایش اخاذی‌هاي رژيم تحت عنوان كميسيون و عوارض و ... رنج مي برند

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۱خرداد ۱۳۹۷ (اول ژوئن ۲۰۱۸)