درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

مقاومت ایران ضمن ابراز تاسف شدید از خودکشی فریبرز کرمی، پناهجوی ۲۶ساله ایرانی در استرالیا، رفتار با پناهجويان ايراني در اين كشور و انتقال آنها به جزیره نائور در پاپوآ گینه نو را قوياً محكوم می کند و خاطرنشان می سازد که مسئولیت کرامت و جان این پناهندگان بر عهده دولت استرالیا است. این پناهجويان كه با مشقات بسیار از جهنم آخوندها گريخته اند با نقض استانداردهاي به‌رسميت شناخته شده پناهندگي در اردوگاه جزيره نائور در شرایط غیرانسانی و غیرقابل تحمل به‌سر مي برند. فریبرز کرمی بارها با مراجعه و نوشتن نامه به ارگانهای ذیربط مصائب و مشکلات خود و مادر بیمارش را مطرح ساخته و چاره‌جویی کرده بود.

پیش از این نیز شمار دیگری از پناهجویان ایرانی در استرالیا در اعتراض به فشارهای اعمال شده دست به خودكشي زده و تعدادی نیز در حوادثی مشکوک توسط باندهای مافیایی به قتل رسیده اند.

در حالی است که نقض فاجعه بار حقوق بشر در ایران تا کنون ۶۴ بار توسط ملل متحد محکوم شده است، مقاومت ایران از دولت استرالیا می خواهد که اعمال فشار بر پناهجويان را متوقف نموده و حقوق پایه‌یی آنها را به‌رسميت بشناسد، آنها را بلادرنگ به داخل استراليا برگردانده و امنيت و سلامت و آزادي كامل آنها را تأمين كند. پارلمان, احزاب سياسي و سازمانهاي مدافع پناهندگان در استراليا نیز بايد براي پايان دادن به اين بحران انساني دست به اقدام بزنند.

مقاومت ايران همچنين از كميسارياي عالي پناهندگان ملل متحد و اتحاديه اروپا و كشورهاي عضو مي‌خواهد بدرفتاری با پناهجويان در استراليا را محكوم نموده و با اعطاي حق پناهندگي به اين پناهجويان، اجازه ندهند آنان در خارج از حاكميت رژيم آخوندي نيز با ناامني و فقر و مرگ مواجه باشند.

دبيرخانه شوراي ملي مقاومت ايران

۲۶خرداد ۱۳۹۷ (۱۶ ژوئن ۲۰۱۸)