درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

از صبح امروز پنجشنبه ۱۱مرداد (۲ اوت) مردم خشمگين و معترض در شهرهاي مختلف كشور از جمله اصفهان، شاهین شهر، مشهد، شيراز و اشتهارد در استان البرز عليه ظلم و ستم رژيم آخوندي با شعارهاي مرگ بر ديكتاتور دست به تظاهرات زدند اين در حالي است كه نيروهاي سركوبگر از اولين ساعات صبح امروز در آماده باش كامل بودند كه از شكل گيري اين اعتراضات جلوگيري كنند، اما موفق نشدند. اینترنت در نقاط بسیاری از کشور کند شده است.

در منطقه شاپور جديد اصفهان تظاهرات با شعار نترسيد نترسيد ما همه با هم هستيم شروع شد و در مسیر حرکت به سوی منطقه مرکزی شهر اصناف و بازاريان و جوانان با  رانندگان همراه شدند. آنها  براي مقابله با گازاشك آور و جلوگيري از تهاجم نيروهاي سركوبگر لاستيك آتش زدند. گارد ضد شورش و لباس شخصي‌هاي جنايتكار به تظاهركنندگان حمله ور شده و مردم به مقابله با آنها پرداختند و با سنگ و چوب و دستان خالی آنها را گوشمالی دادند. شماري از تظاهركنندگان دستگير شدند. آتش و دود نقاط زیادی از شهر را فرا گرفته است.

در شاهین شهر (استان اصفهان) نیز مردم به جان آمده با شعار ايراني باغيرت حمايت حمايت درخيابانها دست به اعتراض زده اند.

جمعيت كثيري از مردم شيراز تظاهرات خود را از چهار راه زند شروع كرده و شعار مي دهند: مرگ بر دیکتاتور؛ توپ، تانك، فشفشه آخوند، بايد كشته شه و روحاني حيا كن مملكت را رها كن، گراني نميخواهیم تورم نميخواهیم. جوانان با شعار بیشرف، بیشرف، شجاعانه با حملات نیروهای سرکوبگر مقابله می کنند و با آتش زدن لاستیک راه گله های پاسدار و آدمکشان گارد ضد شورش و....را بسته اند.

هزاران تن از مردم به پا خاسته  مشهد  از ميدان شهدا به سمت ميدان توحيد راه افتادند و شعار مرگ بر ديكتاتور؛ مرگ برگراني؛ كاخ نشين حياكن مملكت را رها كن؛ گرانی، تورم نمی خواهیم، نمی خواهیم؛ سر دادند. نيروهاي سركوبگر به شليك هوايي و شليك با گلوله هاي مشقي مبادرت كردند. گارد ضد شورش به جمعيت حمله ور شد و شماري از آنها را دستگير كرد اما مردم به مقابله پرداخته و به اعتراضات خود ادامه دادند.آنها همچنين شعار مي دهند گراني، بدبختي اي مرگ بر روحاني.

در اشتهارد   تظاهرات مردم مورد حمله موتورسواران نیروی ضد شورش و دیگر نیروهای سرکوبگر قرار گرفت.

دبيرخانه شوراي ملي مقاومت ایران

۱۱مرداد۱۳۹۷ (۲ اوت ۲۰۱۸)