درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

جمعه شب ۱۲مرداد يكي از جوانان كرج به نام رضا اوتادي در جريان تظاهرات مردم اين شهر به ضرب گلوله نيروهاي سركوبگر از پای درآمد و شمار زيادي از تظاهر كنندگان دستگير شدند.

شنبه شب ۱۳مرداد، خبرگزاري فارس سپاه پاسداران اعلام كرد: در اغتشاشات شب گذشته در كرج ‌يك نفر به ضرب گلوله افراد ناشناس کشته و۲۰ اغتشاشگر ديگر دستگير شدند. و افزود: طبق مشاهدات میدانی خبرنگاران فارس لیدرهای اغتشاش این بار اکثراً از زنان انتخاب شده‌اند.

سپاه پاسداران براي رد گم كني نوشت «ضارب از داخل خودرو ۲۰۶ و با سلاحی غیر سازمانی اقدام به شلیک کرده است. پیش از این و در اغتشاشات روز ۷ دی نیز چندین فرد مسلح که وابستگی‌های گروهکی داشتند، توسط دستگاه امنیتی بازداشت شده بودند». سپاه پاسداران به اين ترتيب تلاش کرده است عامل شهادت رضا اوتادي را تظاهركنندگان و مجاهدين معرفي كند. دروغي كه هيچكس را نمي فريبد. دروغ و دجاليت ديگر اثر ندارد و رژيم بايد حساب خونريزيهاي بي حساب خود در چهار دهه گذشته را پس بدهد.

اين قبيل اكاذيب، از رژيمي كه به‌رغم اطلاعيه هاي دادستاني و پليس بلژيك و آلمان و دستگيري ديپلومات تروريستش، طرح تروريستي عليه گردهمايي ايرانيان در پاريس در ۳۰ژوئن را به خود مجاهدين نسبت مي‌دهد، غير منتظره نيست.

دبيرخانه شوراي ملي مقاومت ايران

۱۴مرداد ۱۳۹۷(۵ اوت ۲۰۱۸)