درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

خانم مريم رجوي، رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران، به مردم اعتصابي در شهرهای اروميه،كرمانشاه، سنندج، مهاباد، سقز، بانه، مريوان، اشنويه، پاوه، پيرانشهر، سردشت، بوکان، نقده، جوانرود، کامیاران، سرپل ذهاب، قصرشیرین، قروه... و به عموم مردم كردستان ايران كه در اعتراض به حمله موشكي و اعدامهاي جنايتكارانه به پاخاسته اند، درود فرستاد و بار ديگر شوراي امنيت ملل متحد را براي توقف جنايت عليه بشريت توسط اين رژيم فراخواند.

روز چهارشنبه ۲۱شهریور (۱۲سپتامبر) بازاریان و مغازه‌داران شهرهای مختلف استانهاي كردستان، كرمانشاه و آذربايجان غربي در اعتراض به اعدام سه زنداني مبارز كرد و حمله موشكي به مقر حزب دموكرات كردستان و حزب دموكرات كردستان ايران دست به اعتصاب زدند.

در روز ۱۷شهريور خانم مریم رجوي، مردم كردستان و سراسر ايران را به اعتراض و قيام فراخواند و گفت رژيم ضدبشري آخوندي بر آن است که با سركوب و اعدام و توپ‌باران و حملات موشكي، فضاي رعب و اختناق را شدت بخشد و قيام مردم ايران را خاموش سازد، اما اين آرزو را به گور خواهد برد.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۱ شهریور ۱۳۹۷ (۱۲سپتامبر ۲۰۱۸