درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

بنا به فراخوان قبلي از صبح امروز قبلي بخش هاي زيادي از بازار تهران و بازارهاي شهرهاي مختلف دست به اعتصاب زدند و از باز كردن مغازه ها خودداري كردند. اين در حالي است كه نيروهاي سركوبگر از روزهاي قبل تدابير گسترده اي براي ممانعت از اين اعتصاب به عمل آورده بودند.

در تهران بازارهای فرش فروشان، سکه، پاساژها و مغازه داران غرب تهران، مغازه داران و پاساژهای خیابان کارگر جنوبی تعطیل هستند.

تا ساعت1030 به وقت تهران بازاريان در دهها شهر از جمله  مشهد، تبريز، كرمانشاه، سنندج، زاهدان، اروميه، كرج، گرگان، زنجان، اراك، بانه، مريوان، سقز، پاوه، برازجان، كازرون، كنارك، چابهار، هيرمند؛ میاندوآب، سردشت، پیرانشهر، ایرانشهر و سراوان به اعتصاب پيوسته اند.

بازاريان كه از ظلم و ستم رژيم آخوندي به ستوه آمده اند نسبت به بالا رفتن قيمت ارز، موج گراني، تورم، ركود بيسابقه بازار و فقر فزاينده دست به اعتراض زدند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

16مهر ۱۳۹۷ (8 اکتبر ۲۰۱۸)