درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

قیام ایران- شماره ۲۱۴

روز یکشنبه ۲۲مهر (۱۴ اکتبر) معلمان شریف و آزاده در سراسر كشور در اعتراض به وضعیت وخیم معیشتی خود و سركوب و فضاي امنيتي در مدارس و به منظور دستیابی به حقوق پایمال شده شان دست به اعتصاب زده و از رفتن به کلاسهای درس خودداری کردند.

اعتصاب و اعتراض معلمان علاوه بر تهران استانهاي البرز، اصفهان، آذربايجان شرقي و آذربايجان غربي، فارس، خراسان رضوي، خراسان شمالي، كردستان، كرمانشاه، سمنان، قزوین، مازندران، همدان، يزد، مركزي، لرستان، ايلام، بوشهر، چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد را فرا گرفت.  

معلمان متحصن از جمله به پایین بودن حقوق و مزایای خود و زندگی در زیر خط فقر، تورم و گرانی افسارگسیخته و کاهش قدرت خرید؛ زندانی کردن معلمان؛ محرومیت از تشکلهای مستقل؛‌ برخوردار نبودن از بیمه کارآمد و فراگیر؛ چپاول موجودی صندوق ذخیره فرهنگیان؛ اجرا نشدن قانون مدیریت خدمات کشوری از سال ۸۵؛ اجرا نشدن طرح رتبه‌بندی طی سه سال گذشته و اجرا نشدن طرح معلم تمام وقت معترضند و خواستار تامین امنیت فعالان صنفی، آزادی معلمان دربند، لغو احکام درون سازمانی در خصوص فعالان صنفی و بازگشت به کار فعالان صنفی و فرهنگی هستند.

متحصنان همچنین به نقض حق تحصیل رایگان برای همه؛ غیراستاندارد و ناایمن بودن مدارس؛ افت فاحش آموزش کشور و پایین بودن محتوای کتب آموزشی؛ فشردگی و شمار بالای دانش آموزان کلاسها؛ و نبود بودجه مورد نیاز آموزش و پرورش کشور اعتراض دارند.

خانم مريم رجوي رئيس جمهور برگزيده مقاومت ايران با درود به معلمان آزاده كه عليه ظلم و ستم آخوندي دست به تحصن زده اند، گفت:‌ وضعيت فاجعه بار معلمان شاغل و بازنشسته محصول سياستهاي چپاولگرانه و سركوبگرانه رژيم ضد فرهنگي آخوندهاست و تا اين رژيم بر سر كار است وخيمتر هم مي‌شود.

وي عموم مردم به ویژه جوانان را به همبستگی با فرهنگیان كه با انواع تبعیضها و مشکلات دست به‌گریبانند، فرا‌خواند و گفت: اعتصاب معلمان و فرهنگيان در ادامه اعتصاب رانندگان زحمتكش كاميون و اعتصاب بازاريان درهفته گذشته، نشان از شعله ورتر شدن خشم و نفرت عموم مردم از رژيمي است كه تنها شكنجه و اعدام، جنگ و تروريسم، فقر و بيكاري و فساد و چپاول براي مردم ايران به ارمغان آورده است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۲مهر ۱۳۹۷ (۱۴ اکتبر۲۰۱۸)