درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

فراخوان به سازمان بين المللي كار و اتحاديه هاي كارگري براي محكوميت رژيم ضد كارگري آخوندي

قضاييه رژيم آخوندي در اراك، در يك حكم تعليقي پنج ساله براي زهر چشم گرفتن از كارگران معترض و اعتصابي، ۱۵تن از كارگران شركت هپكو را به‌خاطر تجمع اعتراضي آنها در خرداد گذشته به ۷۴ضربه شلاق و يك تا دو سال زندان محكوم كرد. اتهام كارگران هپكو كه به پرداخت نكردن حقوق و مزایای خود و عملی نشدن وعده‌های فریبکارانه رژیم معترض بودند، اخلال در نظم عمومي و تبليغ عليه رژيم عنوان شده است.

مقاومت ايران با درود به كارگران شجاع هپكو، عموم مردم به‌ويژه کارگران و جوانان اراك را به حمايت و همبستگي با آنان فرا مي‌خواند و اين احكام ضد انساني و مجازاتهاي ضد كارگري را قوياً محكوم مي‌كند. قضاييه آخوندها بدينوسيله مي‌خواهد به كارگراني كه گناهي جز درخواست پرداخت دستمزد و دسترنج خود ندارند بگويد، بايستي به كار بدون مزد و حقوق تن بدهند و اگر در پنج سال آينده دست از پا خطا كنند، مشمول چنين مجازاتهايي مي‌شوند.

مقاومت ايران از سازمان بين المللي كار، اتحاديه هاي كارگري بين المللي و سازمانهاي بين المللي طرفدار حقوق بشر می‌خواهد که از حقوق كارگران ستمزده ايران حمایت کنند و اقدامی فوری براي جلوگیری از جنايتهاي روزافزون رژيم آخوندي در حق كارگران ايران و لغو مجازاتهاي دوران برده‌داري به عمل آورند.

رژیم آخوندی در حالی پاسخ اعتراض کارگران معترض را با حبس و شلاق می‌دهد که بيش از ۹۰درصد کارگران زير خط فقر زندگي مي‌كنند و وضعيت معيشتي آنها هر روز وخيم‌تر مي‌شود. نماینده کارگران در ارگان حکومتی «شورای عالی کار» می گوید: ۸۳درصد کارگران زیر خط مرگ زندگی می‌کنند... افزایش قیمت مسکن و اجاره بها، افزایش قیمت دلار، سکه، طلا، مرغ، موز، گوشت، برنج، روغن و.... حکایت از این دارد که سفره خانوارها به‌خصوص کارگری در سال ۹۷هر روز کوچک‌تر می‌شود و در نیمه دوم سال جاری اشک مردم برای تأمین هزینه‌های زندگی در می‌آید (خبرگزاری سپاه پاسداران -تسنیم-۲۵خرداد ۹۷).

شرکت هپکو با ۴۳سال سابقه بزرگترین تولید کننده ماشین آلات راهسازی خاورمیانه بر اثر سیاست خائنانه رژیم در واگذاری صنایع و کارخانجات مادر به مقامات و نورچشمی های رژیم و واردات بیرویه، سالها است که به ورطه نابودی کشیده شده است. این شرکت که ظرفیت تولید ۳۰۰۰دستگاه را دارد، تولیدش به ۱۰۰دستگاه افت پیدا کرده و ظرفیت اشتعال آن از ۳۰۰۰کارگر به ۹۰۰تن کاهش یافته که آنها هم به خاطر پرداخت نشدن ماهها حقوق و مزایایشان در وضعیتی مصیبت بار به سر می برند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۶ آبان ۱۳۹۷ (۲۸اکتبر ۲۰۱۸)