درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

با تداوم اعتصاب و تظاهرات شجاعانه كارگران نيشكر هفت تپه و فولاد اهواز، خامنه اي در وحشت از ادامه و گسترش اعتراضها، روز دوشنبه ۵آذر(۲۶نوامبر) سردژخيم صادق لاريجاني، رئيس قضاييه رژیم، را به صحنه فرستاد تا به خط و نشان كشيدن براي كارگران بپردازد. وي گفت: «باید با کسانی که می خواهند به بهانه پیگیری مطالبات کارگران ، نظم کشور را برهم بزنند، برخورد شود. ... کارگران نباید اجازه دهند که مطالباتشان، بهانه‌یی برای استفاده دشمنان و ایجاد بی‌نظمی شود». وي افزود: «كارگران نيز هیچگاه با اغتشاش، بحران و اقدامات خلاف نظم عمومی، به مطالبات خود نخواهند رسيد» (خبرگزاري حكومتي ايرنا- ۵ آذرماه۱۳۹۷).

همزمان نيروهاي سركوبگر رژيم تلاش كردند از ادامه اعتصاب و تظاهرات كارگران جلوگيري كنند اما به‌رغم حضور فشرده مأموران انتظامی و گارد ضدشورش و لباس شخصی‌ها؛ کارگران فولاد برای سومین هفته به اعتصاب خود ادامه دادند. کارگران در مقابل استانداری رژیم در اهواز تجمع کردند و حلقه محاصره نیروهای سرکوبگر را شکسته و در خیابانهای اهواز دست به تظاهرات زدند. کارگران در حالی که توسط جمعی از جوانان اهوازی همراهی می شدند شعار می دادند: می‌ایستیم، می‌میریم، حقمان را می گیریم؛ کارگر می‌میرد، ذلت نمی‌پذیرد؛ دشمن ما همینجاست دروغ می گویند آمریکاست؛ دولت، مافیا، پیوندتان مبارک.

همزمان کارگران شجاع نیشکر هفت تپه نیز برای بیست و دومین روز به اعتصاب خود ادامه دادند و در شهر شوش دست به تظاهرات زدند. آنها شعار می دادند: کارگر می‌میرد ذلت نمی‌پذیرد؛ مرگ بر ستمگر، درود بر کارگر؛ کارگر زندانی آزاد باید گردد؛   فولاد، هفت تپه، اتحاد اتحاد.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۵ آذر ۱۳۹۷ (۲۶نوامبر ۲۰۱۸)