درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

سی و هشتمین روز تظاهرات و اعتصاب کارگران و فراخوان به آزادی فوری دستگیرشدگان

شب گذشته یکشنبه ۲۵آذر (۱۶دسامبر) نیروهای اطلاعاتی رژیم آخوندی به خانه‌هاي نمایندگان کارگران گروه ملی فولاد اهواز یورش بردند و ۱۱تن از آنان را دستگیر کردند.

همزمان از اولین ساعات صبح امروز گارد ویژه نیروی انتظامی و دیگر نیروهای سرکوبگر و ماشین‌های آبپاش در مقابل استانداری و دادگستری و بسیاری از نقاط حساس شهر اهواز مستقر شدند تا از ادامه تظاهرات کارگران جلوگیری کرده و آنها را وادار به پایان دادن به اعتصاب کنند.

اما کارگران دلیر فولاد اهواز بی‌اعتنا به این اقدامها و تدابیر سرکوبگرانه از صبح امروز سی و هشتمین روز اعتصاب خود را شروع کردند و در حالیکه ازسوی اقشار مختلف شهر حمایت می‌شدند در خیابانهای مرکزی شهر دست به تظاهرات زدند. کارگران طی اطلاعیه‌یی نسبت به این اقدامهای سرکوبگرانه هشدار دادند و خواستار آزادی بلادرنگ کارگران شدند.

کارگران خشمگین شعار می‌دهند: کارگر زندانی آزاد باید گردد؛ کارگر زندانی حمایتت می‌کنیم. سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه نیز با صدور اطلاعیه‌یی دستگیری کارگران فولاد را قویاً محکوم کرد و خواستار آزادی کارگران بازداشت شده گردید.

مقاومت ایران یورش به منازل کارگرانی را که برای احقاق حقوق اولیه خود دست به اعتراض زده اند، قویاً محکوم کرد و عموم کارگران و جوانان و دانشجویان را به‌ویژه در اهواز و خوزستان، به حمایت از کارگران اعتصابی فولاد اهواز و پیوستن به آنها فرا‌خواند و حمایت مجامع بین المللی مدافع حقوق بشر و حقوق کارگران و اتحادیه‌ها و سندیکاهای کارگری در کشورهای مختلف از اعتصاب کارگران و اقدام فوری برای آزادی کارگران دستگیرشده را خواستار شد.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۶ آذر ۱۳۹۷(۱۷ دسامبر۲۰۱۸)