درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

سال ۱۳۹۵

در حالیكه رژیم آخوندی در اثر تلفات گسترده در سوریه، برای اعزام نیروهای بیشتر به این كشور با مشكل مواجه است، آخوند محمد علی شهیدی محلاتی، رئیس بنیاد موسوم به شهید اعلام كرد خامنه ای دستور داده است تا به اتباع افغانستان كه در لشگر موسوم به فاطمیون به كشتار مردم سوریه مشغولند، تابعیت ایرانی داده شود (روزنامه جوان متعلق به سپاه پاسداران- 22 اسفند 1395).

پاسدار محمد شرفی، از سرکردگان نیروی انتظامی اعلام كرد در جریان جشن ملی چهارشنبه سوری نیروهای سرکوبگر حدود 1500نفر را بازداشت کردند (خبرگزاری حکومتی ایسنا- ۲۵ اسفند). این دستگیریها واکنش هراس آلود سران رژیم به جوانانی است که به رغم همه تهدیدها جشن چهارشنبه سوری را به صحنه یی از رویارویی با نظام مستبد و فرصتی برای ابراز انزجار از آن تبدیل کردند.

زندانیان سیاسی سالن ۱۲ بند چهار زندان گوهردشت کرج عید ملی چهارشنبه سوری را به رغم همه اعمال فشارها و محدودیتهای رژیم با سردادن شعارهای «مرگ بر دیکتاتور» و «مرگ بر اصل ولایت فقیه» و «بزن آتش به ریشه ولایت» گرامی داشتند و انزجار خود را از استبداد دینی حاکم بر ایران ابراز کردند. این در حالی بود که دژخیمان برای جلوگیری از برپایی این جشن، زندانیان را از هواخوری محروم کرده بودند.

روز سه شنبه ۲۴ اسفند (۱۴ مارس)  مردم شهرهای مختلف کشور تهران،  شیراز، مشهد، اصفهان ، یاسوج و شهر کرد و بانه جشن چهارشنبه سوری را به صحنه رودر رویی و ابراز انزجار از نظام منحوس ولایت فقیه تبدیل کردند. 

«ما از ظلم بیزاریم»، « دانشجو كارگر معلم پرستار اتحاد اتحاد»

صبح روز یکشنبه ۲۲ اسفند ( ۱۲ مارس) هزاران بازنشسته در تهران و سایر شهرها از جمله مشهد، ساری، تبریز، ارومیه، رشت، یزد ،خرم آباد، قم و فردوس در اعتراض به وضعیت معیشتی خود دست به تظاهرات زدند.

رژیم ضدبشری آخوندی طی سه روز گذشته 14زندانی را در شهرهای مختلف به دار آویخت. در 16 اسفند دو زندانی جوان در زندان آمل، دو زندانی دیگر از جمله یک مرد 70ساله در زندان مرکزی ارومیه و دو تن دیگر در زندان گرمسار به دار آویخته شدند.

رژیم آخوندی در وحشت از تبدیل مراسم چهارشنبه سوری به خیزش عمومی، برای تشدید جو ارعاب در جامعه به دستگیریهای گسترده و تمهیدات سرکوبگرانه یی در مناطق مختلف كشور روی آورده است.

برلین -  بنا به گزارشات دریافتی یك هیأت پنج نفره از مجلس رژیم آخوندی برای انجام دیدارهایی در فاصله روزهای 6 تا 9 مارس در برلین به سر می برد.  دفتر نمایندگی شورای ملی مقاومت ایران در آلمان حضور این هیأت در مجلس فدرال آلمان را علیه منافع مردم ایران، علیه حقوق بشر و دموكراسی می داند و آن را قویا محكوم می كند.

دژخیمان رژیم آخوندی در زندان گوهردشت کرج از ۱۱ اسفند ( اول مارس) به منظور مختل کردن ارتباط زندانیان و جلوگیری از انتشار اخبار وضعیت وخامت بار زندانها و اعمال فشار و شکنجه هرچه بیشتر زندانیان سیاسی ارسال امواج پارازیت بر روی بندهای آنها را شدت بخشیده اند.

به گزارش خبرگزاری حكومتی ایرنا عراقچی دیپلومات تروریست آخوندها در حاشیه نشست شورای حقوق بشر در ژنو عضویت دولت عراق در شورای حقوق بشر را به مزدور ابراهیم جعفری كه اسم وزیر خارجه عراق را یدك می كشد تبریك گفت. جعفری متقابلا برای ابراز مراتب چاكرمنشی و وفاداری به آخوندها گفت: «دولت و مردم ایران قربانی تروریسم از جمله از سوی مجاهدین هستند» و عراق «همچنان با حركتهای سیاسی در حوزه حقوق بشر علیه ایران مخالفت خواهد كرد».