درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

عصر شنبه 30 ژوئیه 2016 خانم مریم رجوی با آقای محمود عباس پرزیدنت دولت فلسطین دیدار و درباره بحران‌های منطقه گفتگو کرد.

پرزیدنت محمود عباس در این دیدار بر ضرورت مبارزه با بنیادگرایی و تروریسم در منطقه تاکید کرد و آخرین تحولات در خاورمیانه بویژه مسائل مربوط به فلسطین و ابتکار فرانسه در این رابطه را باطلاع خانم مریم رجوی رساند.

رئیس جمهور برگزیده مقاومت خانم مریم رجوی ضمن تقدیر از همبستگی مقاومت فلسطین و رهبر آن با مردم و مقاومت ایران، پیروزیهای دولت فلسطین را تبریک گفت و برای تحقق آرمان مردم فلسطین آرزوی موفقیت کرد. وی با تاکید بر اینکه رژیم ایران منشاء اصلی تفرقه و بنیادگرایی و تروریسم در همه منطقه بخصوص عراق، سوریه، لبنان، یمن و همچنین فلسطین است گفت: اما امروز رژیم آخوندی در منتهای ضعف بسر می‌برد و بیش از همیشه شکننده و آسیب پذیر است. واقعیتی که آنرا بخوبی در واکنشهای دیوانه‌وار و هیستریک سردمداران و رسانه های رژیم در رابطه با گردهمایی 9ژوئیه مقاومت ایران، می توان دید.

خانم مریم رجوی تاکید کرد این رژیم بیش از هرچیز از همبستگی و اتحاد مردم و مقاومت ایران با کشورها و ملتهای منطقه هراسناک است. لذا کشورهای منطقه ومردم و مقاومت ایران، باید با اتحاد عمل منطقه را از شر بنیادگرایی که کانون آن در تهران تحت حاکمیت ملایان است خلاص کنند.

دراین دیدار آقایان صائب عریقات، و شماری از مسئولان دولت فلسطین حضور داشتند.