درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

علیرضا تاجیکی  درهنگام بازداشت ۱۵ساله بوده است

مقاومت ایران برای لغو حکم اعدام علیرضا تاجیکی که  در زمان دستگیری صرفأ  ۱۵سال داشته، فراخوان می دهد و از عموم مراجع بین المللی حقوق بشر خواستار اقدامی فوری برای لغو این مجازات سبعانه شد.

درخواست مکرر خانواده علیرضا تاجیکی برای اعاده دادرسی پرونده فرزند شان توسط قضاییه آخوندی رد شده است. این زندانی جوان که از سال ۹۱ زندانی است قرار است روز چهارشنبه ۱۳ مرداد ( ۳ اوت) در زندان عادل آباد شیراز اعدام شود.

علیرضا تاجیکی به رغم نوجوانی محروم از یک روند عادلانه قضایی طبق روال جاری زندانهای رژیم، برای اعترافات اجباری زیر شکنجه قرار گرفته است.   سازمان عفو بین‌الملل طی بیانیه یی درباره این زندانی جوان نوشته است: «اعدام فردی که هنگام ارتکاب جرم کودک محسوب می‌شود نقض آشکار قوانین بین‌المللی حقوق بشر است ...در این پرونده ضوابط محاکمه عادلانه رعایت نشده و دادگاه بر شواهدی تکیه کرده که تحت شکنجه کسب شده است...سابقه آغشته به خون ایران در اعدام متخلفین نوجوان بر اساس احکام دادگاههای ناعادلانه، تمسخر گرفتن موازین قضایی عادلانه در مورد نوجوانان و نقض آشکار تعهد ایران به پیمان بین‌المللی حقوق کودک است».

در فاصله روزهای ۲۱تیر تا ۶مرداد   اعدام ۵۵ زندانی  به ثبت رسیده است. این صرفا گوشه یی از  امواج اعدام در شهرهای مختلف کشور است،  خبر بسیاری از اعدامها هرگز به بیرون درز نمی کند

.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۱مرداد ۱۳۹۵ (اول اوت ۲۰۱۶)