درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

رژیم ضدبشری آخوندی صبح امروز سه شنبه ۱۹مرداد(۹ اوت) محمد عبداللهی زندانی سیاسی کرد 35 ساله را در زندان مركزی ارومیه به دار آویخت. این هموطن كرد كه از اهالی بوکان بود، در اسفند 1389 در حالی که مورد اصابت گلوله قرار گرفته بود توسط اطلاعات سپاه دستگیر شد.

بازجویان و شکنجه گران سپاه با وجود اینکه محمد عبدالهی از جراحت شدید و شكستگی دست و پا رنج می برد، او را به سلول انفرادی منتقل كرده و او را ماهها تحت شكنجه های وحشیانه قرار دادند. او سپس از طرف دژخیمان قضاییه آخوندی به اتهام آخوند ساخته «محاربه» به اعدام محکوم شد.

مقاومت ایران ضمن ابراز صمیمانه ترین تسلیتها به خانواده و دوستان محمد عبدالهی و عموم مردم كردستان ایران بار دیگر تأكید می كند كه مراوده اقتصادی و سیاسی با فاشیسم دینی حاكم بر ایران كه اعدام 120 هزار زندانی سیاسی و از جمله قتل عام 30 هزار زندانی سیاسی در 1367 را در پرونده خود دارد، به هر بهانه یی كه باشد، در خدمت نقض حقوق بشر و مشوق جنایات آن است و باید متوقف شود و سردمداران آن به اتهام جنایت علیه بشریت در مقابل عدالت قرار گیرند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

19 مرداد 1395(9 اوت 2016)