درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

مجازاتهای وحشیانه در سالگرد قتل عام زندانیان سیاسی و مخالفت پزشكان با اجرای این مجازاتها

مقاومت ایران شورای حقوق بشر و كمیسر عالی حقوق بشر و ارگانهای بین المللی مدافع حقوق بشر را به اقدام فوری برای جلوگیری از اعدام ۱۲ زندانی که در آستانه اعدام قرار دارند و همچنین نجات پنج زندانی که به مجازات وحشیانه کورکردن چشم با اسید محكوم شده اند فرا می خواند.

12 زندانی محكوم به اعدام روز سوم شهریور (۲۴ اوت) برای اجرای این حکم جنایتكارانه به سلولهای انفرادی در زندان کرج منتقل شده اند.

در همین حال پنج زندانی در زندان گوهردشت کرج در نوبت اجرای حكم قرون وسطایی کور شدن چشم با اسید قرار دارند. یک چشم یکی از این زندانیان در۱۲ اسفند ۹۳ با اسید کور شده است. كور كردن چشم دوم او صرفا به خاطر خودداری پزشکان از تن دادن به این وحشیگری به تعویق افتاده است.

جعفری دولت آبادی دادستان تهران در 2 شهریور از«عدم همکاری پزشکان قانونی در اجرای احکام اسیدپاشی» ابراز نگرانی کرد و بر اجرا شدن این «احکام قطعی» تاکید کرد. وی گفت: « اجرای احکام مرتکبان اسیدپاشی که مستلزم حضور و نظارت پزشک است، با تأخیر مواجه شده است. هیچ توجیهی در عدم همکاری با دادسرای جنایی پیرامون اجرای احکام مرتکبان اسیدپاشی قابل پذیرش نیست» (خبرگزاری حکومتی ایلنا- ۲ شهریور).

جواد لاریجانی، دبیر نهاد به اصطلاح «حقوق بشر» قضاییه رژیم نیز در همان روز بار دیگر بر ضرورت اجرای مجازات وحشیانه اعدام در ایران تاکید کرد و گفت: «ما به‌طور کلی با حذف کامل اعدام مخالف هستیم ... قصاص [هم] یک امر کاملاً اجتماعی است و ... خیلی هم به آن افتخار می‌کنیم.

بربریت حاکم بر ایران که ننگ بشریت معاصر است به خاطر جنایت علیه بشریت در حق مردم ایران باید از جامعه بین المللی طرد شود و سران آن در مقابل عدالت قرار گیرند.

مقاومت ایران عموم مردم ایران به ویژه جوانان را به اعتراض به اعدامهای فزاینده و مجازاتهای قرون وسطایی مانند قطع دست و کور کردن چشم فرا می خواند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

5 شهریور 1395 (26 اوت 2016)