درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

سحرگاه روز  سه شنبه 16شهریور (۶سپتامبر) زندانی سیاسی آقای علی معزی را در یك اقدام مشكوك از بند هشت اوین به طور ناگهانی به محل نامعلومی منتقل كردند. گفته می شود او به زندان گوهردشت منتقل شده اما هیچ نشانی از او در دست نیست. این نقل و انتقالهای مشكوك در موارد مشابه برای اجرای توطئه های وزارت اطلاعات یا وارد كردن فشار بیشتر بر زندانیان است.

زندانی سیاسی علی معزی از زندانیان دهه ۶۰ و پدر دو مجاهد اشرفی است. وی  آخرین بار در خرداد ۹۰ دستگیر شد. اما قضاییه آخوندی در آذرماه ۹۴ او را با وجود پایان دوران محکومیتش به یک سال زندان اضافی محکوم کرد. او كه از بیماریهای مختلف رنج می برد، تاکنون بارها در انفرادی و زیر انواع شکنجه ها قرار داشته است.

مقاومت ایران مراجع مدافع حقوق بشر را به اقدام فوری برای رسیدگی به وضعیت علی معزی و تشكیل یک هیأت حقیقت یاب بین المللی برای تحقیق پیرامون وضعیت زندانها و زندانیان ایران به ویژه زندانیان سیاسی فرامی‌خواند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

16شهریور 1395 (6سپتامبر 2016)