درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

فراخوان مقاومت ایران به مدافعان حقوق بشر برای آزادی دستگیرشدگان

نیروهای سركوبگر رژیم آخوندی امروز (پنجشنبه ۲۹ مهر) خانم شعله پاکروان را به هنگام برگزاری مراسم سالگرد اعدام دخترش، ریحانه جباری دستگیر كردند. ریحانه جباری ۲۶ ساله در سوم آبان ۹۳ پس از تحمل هفت سال و نیم زندان، به جرم دفاع ار خود در مقابل تعرض یک مأمور اطلاعات، اعدام شد.

نیروهای اطلاعاتی و لباس شخصی ها تمام وسایل و صندلیهایی كه برای برگزاری مراسم درگورستان بهشت زهرا آماده شده بود را شکستند و از اجتماع مردم بر سر مزار جلوگیری كردند. علاوه بر خانم پاكروان شماری از دوستان وی و كسانی كه میخواستند در این مراسم شركت كنند دستگیر شدند.

مقاومت ایران ضمن محکوم کردن این عمل وحشیانه و غیرانسانی خواستار اقدام فوری مراجع مدافع حقوق بشر برای آزادی خانم شعله پاکروان و سایر بازداشت شدگان است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

29 مهر 1395 (20اکتبر 2016)