درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

ایران: اعتراضات دانشجویان در شهرهای مختلف به مناسبت روز دانشجو

دانشجویان شعار می دادند:«دانشجو می میرد ذلت نمی پذیرد»، «زندانی سیاسی آزاد باید گردد»

 دانشجویان دانشگاههای شهرهای مختلف کشور به مناسبت روز دانشجو(۱۶ آذر) با برپایی تظاهرات و تجمعهای اعتراضی خشم خود نسبت به رژیم آخوندی را ابراز داشتند.

در تبریز دانشجویان با وجود حضور گسترده عوامل اطلاعاتی رژیم و لباس شخصی ها مقابل دانشگاه دست به تجمع زدند. آنها شعار می دهند: «حکومت نالایق این آخرین پیام است، این ملت آزاده آماده قیام است».

دانشجویان دانشگاه زاهدان نیز در مراسمی که در روز 15آذر برگزار شد شعار می دادند: «دانشجو می میرد، ذلت نمی پذیرد“ و “زندانی سیاسی آزاد باید گردد». کارگزاران رژیم برای جلوگیری از شکل گیری اعتراضات دانشجویی از ورود آزادانه دانشجویان جلوگیری می کردند.

در همان روز دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس تهران بارها سخنرانی معصومه ابتکار، رئیس سازمان محیط ‌زیست کابینه روحانی را قطع کرده و شعار «زندانی سیاسی آزاد باید گردد» سر دادند. دانشجویان در اعتراض به وضعیت فاجعه بار آلودگی هوا در شهرهای مختلف کشور، به معصومه ابتکار کپسول اکسیژن هدیه دادند.

دانشجویان دانشگاه خواجه نصیر در تهران نیز بر بنرهای بزرگی که بر در و دیوار آمفی تئاتر نصب کرده بودند نوشته بودند:«دانشگاه پادگان نیست-دانشگاه ما زنده است»، «زندانی سیاسی آزاد باید گردد».

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

16 آذر 1395 (6دسامبر2016)