درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

فراخوان به شورای امنیت ملل متحد برای رسیدگی به تروریسم ملایان علیه پناهندگان و مخالفان ایرانی  بویژه در كردستان عراق
دفتر سیاسی حزب دمكرات كردستان اعلام كرد در دو انفجار تروریستی پیاپی در نزدیكی یكی از مقرهای این حزب 6 تن از كادرها و پیشمرگان حزب جان باخته و 4 تن دیگر مجروح شده اند. 


در این انفجارهای جنایتكارانه علی قویتاسی، وهاب میرخضری، سالار باقری، ارسلان عباس نیا، ناصر كریمی و عدنان عبدالله به شهادت رسیدند. 
مقاومت ایران با درود به شهیدان و تسلیت به خانواده‌های داغدار و آرزوی بهبودی سریع مجروحان، اقدامهای جنایتكارانه تروریستی را كه نقض آشكار قوانین و معاهدات بین المللی است قویاً محكوم می كند و از دولت و مقامات اقلیم كردستان عراق می خواهد عاملان و مسئولان را شناسایی و مجازات نموده و اجازه ندهند عوامل رژیم ایران به چنین جنایتهایی علیه پناهندگان و مخالفان ایرانی دست بزنند. 
مقاومت ایران بار دیگر شورای امنیت ملل متحد را به رسیدگی به تروریسم افسارگسیخته فاشیسم دینی حاكم بر ایران و سلسله جنایتهای آن علیه مخالفان و پناهندگان ایرانی بویژه در كردستان عراق فرا می خواند.

بی‌گمان رژیم ضد انسانی ولایت فقیه حساب این خونریزیهای بی‌دریغ را پس خواهد داد.


دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
30 آذر 1395 (20دسامبر 2016)