درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

۹تن در آستانه اعدام و سه حکم قطع دست

دژخیمان رژیم آخوندی در روز 25 بهمن 10 زندانی را در شهرهای قم و زابل به دار آویختند. یکی از اعدام شدگان در حالی اعدام شد که درخواست اعاده دادرسی وی به قضاییه رژیم ارائه شده بود. در روزهای ۲۳ و ۲۴ بهمن نیز سه زندانی شامل دو جوان ۲۹ و ۳۰ ساله در زندانهای جیرفت و مشهد اعدام شدند.

از سوی دیگر بنا به گزارشها 9 زندانی برای اجرای مجازات اعدام به سلولهای انفرادی زندان گوهردشت منتقل شده اند، مقاومت ایران به عموم مراجع ذیربط بین المللی به اقدام فوری و موثر برای جلوگیری از این اعدامها فرا می خواند.

چند روز پیش علی علیزاده از مقامات ستاد به اصطلاح مبارزه با مواد مخدر رژیم خواستار تداوم مجازات وحشیانه شد و گفت «تعدیل مجازات اعدام، کمکی به مبارزه نکرده و آن را دچار چالش می‌کند») خبرگزاری حکومتی خانه ملت- ۱۷بهمن۹۵).

در یك تحول دیگر قضاییه رژیم آخوندی در تهران حکم قطع دست سه نفر را به اتهام سرقت صادر کرد (روزنامه حکومتی همشهری- ۲۴بهمن۹۵).

نظام منفور ولایت فقیه ناتوان از مقابله با بحرانهای فزاینده داخلی و بین المللی و در هراس از خیزش عمومی تنها راه را در تشدید سرکوب یافته است. سران رژیم به خاطر جنایات ضد بشری شان باید از جامعه جهانی طرد و سران آن به جرم جنایت علیه بشریت محاكمه شوند. سکوت و بی عملی در قبال جنایتهای بربریت حاکم بر ایران در سه دهه گذشته این رژیم را در ادامه و تشدید این جنایات تشویق كرده است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۵ بهمن ۱۳۹۵ (۱۳ فوریه ۲۰۱۷)