درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

تظاهرات اعتراضی مردم شادگان و درگیری با نیروهای سرکوبگر در روز سه شنبه ۲۶ بهمن نیز برای دومین روز ادامه یافت. در روز 25 بهمن مردم در اعتراض به کشته شدن یک جوان از هموطنان عرب به نام حسن آلبو غبیش، دست به تظاهرات زدند. او بر اثر شلیک مزدوران نیروی انتظامی در روز ۲۱ بهمن به قتل رسیده بود. دژخیمان هرگونه برگزاری مراسم را برای خانواده او ممنوع کرده و گفته اند جسد را تنها در صورتی تحویل می دهند که آن را در قم که ۷۰۰کیلومتر از زادگاه این جوان فاصله دارد، دفن کنند.

رژیم ضدبشری آخوندی برای كنترل تظاهرات ۲۵ بهمن نیروهای ضد شورش را از شهرها و استانهای مجاور به محل اعزام کرد و شماری از سران عشیره آلبوغبیش را دستگیر کرد. یورش نیروهای سرکوبگر به معترضان به درگیری کشیده شد که بر اثر تعدادی از معترضان مجروح شدند. مردم خشمگین کلانتری شهر را به آتش کشیدند.

افضل میرزایی فر، رئیس دادگستری شادگان به تهدید جوانان پرداخت و گفت: « دستگاه قضایی با اخلالگران امنیت عمومی و افرادی که در فضای مجازی اخبار خلاف واقع منتشر می‌کنند، به جد برخورد خواهدکرد» (خبرگزاری ایلنا -۲۴ بهمن).

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۶بهمن ۱۳۹۵ (۱۴فوریه ۲۰۱۷)