درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

دژخیمان شقاوت پیشه رژیم آخوندی در زندان اردبیل، در یک جنایت تکاندهنده یک زندانی به نام «عباس علیپور» را در سرمای زمستان در حالی که پاهایش از زمین فاصله داشت، با زنجیر به دور میله پرچم در حیاط زندان بستند. این شکنجه سبعانه که در سرمای شدید چند شبانه روز ادامه یافت سرانجام در روز ۲۷ بهمن ( ۱۵ فوریه) به مرگ این زندانی منجر شد.

این شکنجه وحشیانه به یک روش جاری در زندانهای رژیم تبدیل شده است. پیش از این زندانی سیاسی تبعیدی بلوچ محمد صابر ملك‌ رئیسی به مدت ۱۴ ساعت با دستبند و پابند در حیاط این زندان به میله بسته شده بود.

زندانی سیاسی ارژنگ داوودی در روز ۲۱ بهمن طی نامه یی در این باره نوشت: «در زندان زابل ... پس از کتک کاری و فحاشی به قصد تحقیر سر زندانی ... را از ته می‌تراشند و بعد دست و پای او را محکم با زنجیر به‌ دور ستونی می‌بندند که در معرض دید همه زندانیان، زندانبان و نیز مسؤلان و سایر پرسنل آنجا باشد. سپس او را چند روز به همین وضعیت نگه می‌دارند به‌طوری‌که زندانی طی این مدت در اثر درد و رنج ناشی از انقباض عضلات از حال می‌رود».

مقاومت ایران از عموم مراجع بین المللی حقوق بشر به ویژه کمیسرعالی حقوق بشر و گزارشگر ویژه ملل متحد درمورد وضعیت حقوق بشر در ایران و گزارشگر شکنجه خواستار اقدامی عاجل برای مقابله با شكنجه در ایران و تشكیل یک هیأت حقیقت یاب برای تحقیق پیرامون وضعیت وخامت بار زندانها و زندانیان در سراسر ایران است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲ اسفند ۱۳۹۵ (۲۰ فوریه ۲۰۱۷)