درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

رژیم ضدبشری آخوندی طی سه روز گذشته 14زندانی را در شهرهای مختلف به دار آویخت. در 16 اسفند دو زندانی جوان در زندان آمل، دو زندانی دیگر از جمله یک مرد 70ساله در زندان مرکزی ارومیه و دو تن دیگر در زندان گرمسار به دار آویخته شدند.

روز پیش از آن یک زندانی در بویین زهرا (استان قزوین) در ملأ عام و سه زندانی در زندان قزل حصار کرج اعدام شدند. در 14 اسفند نیز چهار زندانی در زندانهای ارومیه، شاهرود و همدان حلق آویز شدند.

در همین حال دستگیریهای خودسرانه در سراسر كشور به بهانه های واهی ابعاد گسترده تری یافته است. حمله به یک میهمانی زنانه و دستگیری برگزارکنندگان، دستگیری ۳۴ دختر و پسر جوان در اهواز، 14نفر در سپیدان و 13نفر در بندر انزلی از شمار دستگیریهای روزهای اخیر است.

هدف از امواج اعدام و دستگیریهای خودسرانه، تشدید جو رعب و جلوگیری از گسترش اعتراضات اجتماعی است كه روند فزاینده آن رژیم آخوندی را به وحشت انداخته است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

16 اسفند 1395 (6 مارس 2017)