درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

خانم مریم رجوی، رییس جمهور برگزیده مقاومت ایران، در ارتباط با سفر روحانی رییس جمهور رژیم آخوندی به ایتالیا و فرانسه گفت: روحانی به عنوان یک ملا، مدافع تئوکراسی است و به وفاداری به ولایت فقیه سوگند خورده است. او در 37 سال گذشته یكی از بالاترین مسئولان فاشیسم دینی حاكم بر ایران بوده و در همه جنایتهای آن دست داشته و به واسطه جنایت علیه بشریت باید در مقابل عدالت قرار گیرد.

مدره نمایی او یك دروغ بزرگ صرفاً برای جلب كمكهای غرب و در راستای رسالت او برای نجات رژیم بحران زده ملایان است كه اكثریت قاطع مردم ایران خواستار سرنگونی آن هستند. علی رغم این او مشخصاً نه می خواهد و نه می تواند از موج سرسام آور اعدامها در ایران و قتل عام بشار اسد در سوریه در عمل و حتی در حرف فاصله بگیرد. بی دلیل نیست كه او از هر دوی اینها به طور علنی و به صراحت حمایت كرده است.
این واقعیت را در كارنامه ریاست جمهوری او با حدود 2200 اعدام تاكنون (بالاترین در 25 سال گذشته), حمایت تمام عیار از دیكتاتوری اسد و قتل عام مردم سوریه، حملات موشكی علیه ساكنان كمپ لیبرتی, دستور رسمی برای گسترش موشكهای بالستیك سپاه پاسداران یعنی تكثیر سلاحهای كشتارهای جمعی می توان دید.
تحت دولت او سرکوب و کشتار مسلمانان سنی و مسیحیان شدت یافته و به‌رغم وعده‌هایش وضعیت اقتصاد ایران هم بحرانی‌تر شده است زیرا او متعهد به تأمین مخارج جنگ پاسداران و شبه‌نظامیان در سوریه و یمن و عراق است.
كارنامه او به خوبی نشان می دهد توهم «مدراسیون» و «اعتدال» در این رژیم تا چه اندازه بی پایه و مضحك است.
خانم رجوی تأكید كرد فرش قرمز پهن كردن توسط دولتهای اروپایی برای روحانی, خوش آمد گویی به پدرخوانده تروریسم و بنیادگرایی است و صرفاً باعث تقویت تمامیت رژیم و هارترین باندهای آن و علیه حقوق بشر در ایران میشود. استقبال از روحانی تنها این رژیم را در شكنجه و اعدام مردم ایران و جنگ افروزی بیشتر در منطقه به ویژه در سوریه و صدور افراطی گری اسلامی و تروریسم تشجیع خواهد نمود.
رابطه با رژیم ایران باید به توقف اعدام و بهبود وضعیت حقوق بشر در ایران مشروط شود. این خواست مردم ایران و لازمه صلح و مبارزه با تروریسم در منطقه و جهان است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۸ بهمن ۱۳۹۴ (۲۸ژانویه ۲۰۱۶)