درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

شورای ملی مقاومت ایران در روز ۱۳ اردیبهشت (دوم مه)، اعلام کرد نیروی تروریستی قدس در سفر مالکی به ایران (۳ و ۴ اردیبهشت)، مشاور امنیتی او را موظف کرده که هیأتهایی را برای شیطان سازی از مجاهدین و توجیه وضعیت زندان لیبرتی روانه اروپا کند.

 این هیأتها که اولین آن از دوشنبه ۲۹ خرداد در اروپا هستند، موظفند در ژنو و بروکسل در دیدار با سیاستمداران و خبرنگاران، رفتار ضد انسانی و سرکوبگرانه با ساکنان لیبرتی و اشرف را توجیه کنند.

در این هیأتها علاوه بر دستیاران مشاور امنیتی مالکی، لبید عباوی (معاون وزارتخارجه)، چند ژنرال و سرهنگ اطلاعات و پلیس و اعضای کمیته سرکوب اشرف و مسئولان دو قتل عام، محاصره و شکنجه روانی ساکنان حضور دارند. یکی از آنها جنایتکار صادق محمد کاظم، مدیریت دولتی کمپ لیبرتی است که به خاطر دست داشتن در دو کشتار توسط دادگاه اسپانیا احضار شده است. علاوه بر این افرادی از وزراتخانه های دادگستری و حقوق بشر در این هیأت دیده می‌شوند. از ماه آوریل فالح فیاض، مشاور امنیتی مالکی، به این وزارتخانه ها دستور داده که علیه مجاهدین پرونده سازی کنند تا در ملاقاتها وکنفرانسهای مطبوعاتی از آنها استفاده شود.

مقاومت ایران خواستار جلوگیری از ورود جنایتکاران تحت پیگرد به اروپا، به پارلمانها و مراکز ملل متحد است. ورود قاتلان و دژخیمان، نقض ارزشهای بنیادینی است که این نهادها به‌خاطر دفاع از آنها تشکیل شده است.

 دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۸خرداد ۱۳۹۱(۱۷ژوئن ۲۰۱۲)