درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

 حکومت عراق, برای سومین روز متوالی, مانع ورود مواد غذایی به کمپ لیبرتی شد.

روز دوشنبه پنجم تیرماه (۲۵ ژوئن ۲۰۱۲) لباس شخصیهای تحت امر کمیته سرکوب در نخست وزیری عراق, برای سومین روز متوالی مانع ورود مواد غذایی از جمله گوشت، سیب زمینی, گوجه فرنگی, پیاز و میوه، به کمپ لیبرتی شدند.

نمایندگان ساکنان به ناظران ملل متحد اطلاع دادند که هیچ مخالفتی با بازرسی کامیون یخچالدار حامل این مواد توسط پلیس رسمی و ناظران یونامی ندارند. اما طبق یادداشت تفاهم، افراد لباس شخصی که مشخص نیست وابسته به چه ارگانی هستند نباید در امور کمپ دخالت کنند.

مقاومت ایران, باردیگر توجه دبیرکل ملل متحد , کمیسر عالی پناهندگان، کمیسر عالی حقوق بشر، نماینده ویژه دبیرکل در عراق و سفیر ایالات متحده در عراق را به گامهای خطرناکی که دولت عراقی علیه ۲۰۰۰تن ساکنان لیبرتی بر می‌دارد جلب می کند و خواهان وادار کردن دولت عراق به تبعیت از قوانین انساندوستانه بین المللی و تعهداتی است که به ملل متحد داده است.

 دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۶ تیر ۱۳۹۱ (۲۶ ژوئن ۲۰۱۲)