درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

 شمار اعدامها از ابتدای سال میلادی جدید به ۲۰۳تن بالغ می شود

رژیم ضدبشری آخوندی طی روزهای ۱۱ و ۱۲تیرماه، ۵نفر را در شهرهای سمنان، اهواز و اهر اعدام کرد. در اهر این مجازات وحشیانه در ملأعام صورت گرفت. خبرگزاری حکومتی ایسنا در روز ۱۲تیر از یک اعدام دیگر در اهواز در هفته گذشته خبر داد .

دستگاه قضایی آخوندها در اهواز در این باره گفت که «با برهم زنندگان نظم و امنیت عمومی جامعه، با اقتدار، برخورد قانونی می کند».

در روز ۸تیرماه نیز دو زندانی در شهر رباط کریم در ملأعام اعدام شدند.

به این ترتیب شمار زندانیان اعدام شده از ابتدای سال میلادی جدید به ۲۰۳تن بالغ می شود. شماری از این اعدامها مخفیانه صورت گرفته و ملایان هیچ اطلاعاتی در مورد آن منتشر نکرده اند.

رژیم منفور آخوندی برای جلوگیری از گسترش اعتراضات در جامعه و شدت بخشیدن به فضای رعب و وحشت، به افزایش امواج سرکوب در جامعه روی آورده است.

مقاومت ایران عموم مراجع بین المللی و ارگانهای مدافع حقوق بشر را به اقدامی عاجل برای مقابله با اعدامهای فزاینده در ایران فرا می خواند و خواستار ارجاع پرونده نقض حقوق بشر توسط رژیم ایران به شورای امنیت ملل متحد و طرد این رژیم جنایتکار از خانواده ملل متحد است.

 دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۳تیر۱۳۹۱ (۳ژوییه۲۰۱۲)