درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

رژیم آخوندی اذعان کرد هدف از راه اندازی زندان لیبرتی برای «مهار» مجاهدان اشرف و برای آن است که ملایان حاکم از مقاومت سازمانیافته مردم ایران «در امان بمانند» و به بشار اسد توصیه کرد به اقدام مشابهی دست بزند (خبرگزاری حکومتی ایسنا ۸ مرداد). 

 یک سایت دیگر حکومتی در این زمینه نوشت کشورهای غربی ”حاضر به حمایتهای مالی و نظامی از مجاهدین نیستند” و آنها که طی چندین نوبت از اشرف به "لیبرتی" منتقل شده‌اند، در گرمای شدید هوای " ۵۱ درجه سانتیگراد" عراق با کمبود آب و برق مواجه باشند (سایت باشگاه خبرنگاران ۷ مرداد).

در همین حال رژیم آخوندی در وحشت از همبستگی مردم و مقاومت ایران با مردم و قیام سوریه اعلام کرد هدف مجاهدین ”ارضاء غریزه آدمکشی و جنایت و ناشی از ذوق‌زدگی آنان از برهم خوردن امنیت مردم یک سرزمین وهفت تیرکشی در کوچه و خیابان است” و در یک رهنمود داهیانه به بشار اسد با اشاره به مخالفان رژیم سوریه نوشت  ” تروریستها در سوریه نیز احتمالاً پس از مدتی در اردوگاهی شبیه لیبرتی مهار خواهند شد تا مردم از گزند آنان در امان بمانند...”( خبرگزاری حکومتی ایسنا ۸ مرداد). این خبرگزاری با وقاحتی که منحصر به فرد آخوندهای حاکم بر ایران است قیام میلیونها مردم سوری را «تحرکات گروههای تروریستی» و «گروههای تندرو و افراطی حاضر در سوریه که عمدتاً نیروهای القاعده و غیرسوری هستند». از نظر این رژیم اسلام و خدا اسم مستعار خامنه ای و رژیم منحوسش و مردم نام مستعار بشار اسد و باند خونخوار اوست.

خانم رجوی در روز ۲۳ژوییه در گردهمایی مقاومت ایران در همبستگی با جنبش مردم سوریه گفت: آخوندهای حاکم بر ایران ... همة قوای خود را برای مداخله در کشورهای عربی و مسلمان و در این روزها بخصوص برای نگهداری دیکتاتور خونریز سوریه به‌کار می‌گیرند. آنها می ترسند که با سرنگونی رژیم اسد جغرافیای سیاسی منطقه ... به سود نیروهای دموکراتیک و به زیان‌ رژیم ولایت فقیه دگرگون شده و طراحی آخوندها برای صدور ارتجاع بر باد برود. اما ارادة خلقهای منطقه از ایران تا کشورهای عربی و مسلمان بر آن است که به دیکتاتوری و بخصوص به سلطة دیکتاتوری رژیم ولایت فقیه پایان بدهند. خانم رجوی همة مسلمانان و همة مردم جهان را به یاری مردم سوریه ‌فراخواند».

 دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۰مرداد۱۳۹۱ (۳۱ژوییه۲۰۱۲)