درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

 در آستانة عید سعید فطر، خانم مریم رجوی با تبریک به هموطنان و با آرزوی فرا رسیدن فطر آزادی مردم ایران، از آنان خواست که فطریة امسال خود را  به زلزله زدگان دردمند و بی‌خانمان در استان آذربایجان شرقی اختصاص دهند.

خانم رجوی گفت: در شرایطی که به رغم تلفات سنگین و گسترده این زلزله، رژیم ولایت فقیه، از حداقل رسیدگی به هموطنان مصیبت دیده خودداری می کند ، از عموم هموطنان می‌خواهم تا با اختصاص دادن فطریه به زلزله زدگان، در آستانه عید فطر، به تسلای آنان بشتابند.

رئیس جمهور برگزیده مقاومت، ضمن تشکر از کمکهای مستقل مردمی به زلزله زدگان گفت: اختصاص دادن فطریه به خانواده های داغدار و مجروحان و بازماندگان زلزله، پاسخ مردم ایران به بی اعتنایی و شقاوت رژیم آخوندی نسبت به تامین نیازهای اولیه این هموطنان است. رژیمی که با  سیاستهای تبهکارانه و ضدمردمی، منابع و سرمایه های کلان ایران را چپاول کرده و یا صرف سرکوب، پروژه های نظامی، صدور تروریسم و پروژه های اتمی می کند. باشد که قدمهای خیر و تلاشهای خالصانه برای این بسیج مردمی بر آلام خواهران و برادران داغدار و اطفال غمزده و پریشان ما در آذربایجان مرهم نهد  و همبستگی و همدلی میان ملت ایران را درجهت رهایی از چنگال جباران حاکم تقویت کند.