درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

۶ تن از مجروحان به خاطر شدت جراحات به بیمارستان رفتند و بقیه در کلینیک داخلی اشرف بستری شدند.

 در ساعت ۱۶ امروز دوشنبه ۶ شهریور در حالیکه ۴۰۰تن از ساکنان اشرف در صف بازرسی برای انتقال به لیبرتی بودند، مورد توهین و آزار و اذیت سروان حیدر عذاب، از عوامل اصلی دو حمله خونبار قبلی به ساکنین اشرف در مرداد۸۸ و فروردین۹۰، قرار گرفتند.

از سوی دیگر متعلقات ساکنان از قبیل ساعت در هنگام بازرسی توسط افراد عراقی به سرقت می رفت. وقتی ساکنان به سرقت و رفتارهای توهین آمیز و تحریک کننده سروان مزبور اعتراض کردند، نیروهای مسلح عراقی به ناگهان با استفاده از انواع وسایل ازجمله چوب و چماق، سنگ, میله, گلدان و قطعات میزهای بازرسی به صورت وحشیانه یی در برابر چشم ناظران ملل متحد به ساکنان بیدفاع حمله ور شدند. این حمله زبونانه ناشی از بغض و کین افسارگسیخته مزدورانی است که مجاهدان اشرف برای ضرب الاجلهای پیاپی آنان بهایی قائل نشدند.

 در حمله وحشیانه امروز ۲۰نفر از ساکنان از ناحیه دست و سر و صورت مجروح شدند و دست دو نفر از آنها شکست. شش تن از مجروحان به بیمارستان عراقی اعزام شدند و بقیه در کلینیک داخلی اشرف بستری گردیدند.

کار بازرسی نفرات که از صبح امروز با تأخیر و اذیت و آزار بسیار همراه بود، متوقف شد و به دنبال آن نیروهای عراقی به تقویت نیرو و افزایش نیروهای مسلح واکنش سریع مبادرت کردند.

از روز پنج شنبه دوم شهریور (۲۳ اوت) که بازرسی وسایل گروه ششم شروع شده است، دولت عراق با انواع مانع‌تراشی ها و کارشکنی ها حرکت ستون را به طور مستمر به تأخیر می اندازد.

مقاومت ایران با قویترین اعتراض به این رفتار وحشیانه در برابر ناظران ملل متحد خواهان رسیدگی بلادرنگ سازمان ملل و مقامات آمریکایی به این حمله وحشیانه و مجروح کردن ساکنان و اخلال و کارشکنی عمدی در جریان حرکت گروه ششم است .

 دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۶ شهریور ۹۱