درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

 «هواپیماهای بی سرنشین ایرانی از طریق سوریه به حزب الله داده شده است. ...انفکاک جغرافیایی بین ایران و حزب‌الله به تضعیف حزب‌الله و توسعه مرزهای اسراییل تا مرزهای ایران می انجامد»

رژیم آخوندی بار دیگر وحشت خود را از سرنگونی دیکتاتور سوریه ابراز کرد و به نقش جنایتکارانه خود در جنگ‌افروزی در منطقه و جایگاه استراتژیک سوریه برای صدور تروریسم و بنیادگرایی، اذعان کرد .

روزنامه رسالت وابسته به باند خامنه ای در سرمقاله ۲۹ آبان خود زیر عنوان « اتحاد استراتژیک حزب‌الله در ایران، سوریه و لبنان» نوشت: «آمریکاییها تصمیم گرفتند که با این شمشیر حلقه وصل زنجیره مقاومت یعنی سوریه را نابود کنند و ارتباط این زنجیره را از هم بگسلند. زنجیره‌یی که حلقه بزرگتر و مقتدر آن جمهوری اسلامی و حلقه دیگر آن حزب‌الله لبنان بود.».

سرمقاله نویس باند خامنه ای با دجالگری ویژه آخوندها اذعان کرد که با سقوط اسد حلقه محاصره علیه رژیم تنگتر میشود و در معرض سرنگونی قرار خواهد گرفت: «اگر امروز پهپادهای حزب‌الله بر فراز تل آویو، حیفا، اشدود و... مشغول تصویر برداری و جمع‌آوری اطلاعات هستند تجهیزات و قطعات این هواپیماهای بدون سرنشین که عمدتاً ایرانی است از طریق حلقه واسط که همان سوریه است به لبنان انتقال یافته است. قطع این زنجیره یعنی حتی انفکاک جغرافیایی بین دو حلقه اصلی مقاومت که ایران و حزب‌الله هستند و در نهایت تضعیف حزب‌الله لبنان و توسعه مرزهای رژیم صهیونیستی به‌لحاظ امنیتی و اطلاعاتی تا آستانه مرزهای جمهوری اسلامی».

سرمقاله سپس آرزوهای رژیم آخوندی را تکرار می‌کند که «خاورمیانه جدید با مهندسی جمهوری اسلامی در حال شکل‌گیری است. به‌زودی در سایه همگرایی حزب‌الله در کشورهای سوریه، لبنان، ایران و برخی کشورهای عربی معادلات قدرت در منطقه خاورمیانه شکل و هندسه جدیدی به خود می‌گیرد.... حلقه اصلی [این زنجیره]جمهوری اسلامی و حلقه سوم و چهارم .. به ترتیب حزب‌الله لبنان و حماس در فلسطین هستند... صدها هزار سوری طی چند ماه گذشته هسته‌های اصلی حزب‌الله سوریه را تشکیل داده‌اند و جالب این‌جاست که بخش قابل توجهی از این افراد در واکنش به جنایات جریانهای وهابی و تکفیری به مذهب تشیع اثنی عشری گرایش یافته‌اند».

 دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۳آذر۱۳۹۱ (۲۳نوامبر۲۰۱۲۱۱۲۳)