درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

 خانم مریم رجوی، رئیس جمهور برگزیده مقاومت، با تسلیت به خواهران و برادران داغدار و دردمند در زهان و روستاهای آن، هموطنان مقیم استان خراسان جنوبی به ویژه جوانان این منطقه را فراخواند که برای نجات مردمی که در زیر آوار ماندهاند و کمک به زلزله زدگان و مجروحانی که در سرما و بیخانمانی گرفتار شدهاند، به یاری آنها برخیزند.

خانم رجوی با یادآوری تجربههای تلخ حوادث مشابه در سایر نقاط کشور، کندی و تأخیر فاحش عملیات امدادرسانی از سوی رژیم آخوندی و خودداری این رژیم از به کارگیری هلیکوپتر و ماشین آلات و خودروها و تجهیزات ضروری برای نجات و انتقال زلزله زدگان را یکی از عوامل افزایش شمار قربانیان دانست.

وی همچنین گفت: آخوندها که ۳۴سال است تمام ثروت و درآمد کشور از جمله درآمد نفت را به یغما برده و صرف برنامه اتمی و موشکی و ماشین سرکوب و دخالت و جنگافروزی در لبنان و غزه و عراق کردهاند، باید پاسخ بدهند که چرا شهرها و روستاهای ایران را تا این حد آسیب پذیر و بیدفاع کرده اند که یک زلزله پنج و نیم ریشتری این همه کشته و مجروح بر جای میگذارد؟

خانم رجوی با اظهار همدردی با عموم هموطنان در خراسان جنوبی به ویژه خانوادههای مصیبت دیده، از خدای بزرگ برای مجروحان و مصدومان شفای عاجل مسألت نمود.

 دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۶آذر۱۳۹۱ (۶دسامبر۲۰۱۲)