درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

 خامنه ای مجوز  مذاکره‌ با آمریکا به کسی نداده و اگر یک ایرانی با آمریکاییها صحبت کند هیچ ربطی به حکومت ندارد.

همه باندهای حکومتی در ادامه پروژه های اتمی اتفاق نظر دارند.

فرانسه۱۹۶۰ از مالی خارج شد و حالا که مردم راه خود را جدا می‌کنند دوباره بمباران می‌کند، چون مالی نفت و زمین دارد.

علی اکبر ولایتی، مشاور خامنه ای، که ۱۶سال وزیر خارجه ملایان بوده است، در مصاحبه یی که در رسانه‌های حکومتی منتشر شد بار دیگر بر صدور بنیادگرایی و مداخله در کشورهای منطقه و عدم مذاکره با آمریکا و سرپیچی از قطعنامه های شورای امنیت و ادامه پروژه های اتمی تأکید کرد.

او در حالی که دیکتاتوری سوریه را «حلقه طلایی مقاومت» می خواند، گفت: «حمله  به سوریه حمله به ایران است». وی گفت: «آنهایی که ضد مقاومت علیه صهیونیستها هستند و مرتجعین منطقه و غربی‌ها با حمله به سوریه به حلقه طلایی مقاومت حمله کردند. اگر سوریه پشتیبانی لجستیک از حزب‌الله نمی‌کرد، حزب‌الله در جنگ۳۳روزه و حماس در جنگ ۲۲روزه پیروزی به دست نمی‌اوردند.... به همین دلیل حمله به سوریه، حمله به ایران و متحدان ایران محسوب می‌شود».

وی با اذعان به نقض آشکار قطعنامه های شورای امنیت گفت سلاح و موشکهایی که به اسراییل شلیک شده توسط رژیم ایران تأمین شده است. وی تأکید کرد: هدف رژیم ایران «حفظ زنجیره مقاومت است. غرض این است که ایران از فلسطین، مقاومت لبنان، حاکمیت طرفداران مقاومت در سوریه و حکومت برخاسته از مردم عراق ( بخوانید دیکتاتوری خونریز مالکی) و آزادی عراق از چنگال آمریکاست».

ولایتی در حالیکه پروژه تسلیحات اتمی رژیم آخوندی را با دجالیت صلح آمیز می‌خواند، گفت: «پروژه های اتمی جزو مسائل راهبردی است و جمهوری اسلامی ایران به هیچ‌وجه از آن گذشت نمی‌کند و این امر مورد اتفاق همه است».  او با تأکید بر اینکه «امور مبنایی و اساسی و اصولی سیاست خارجی در اختیار» خامنه‌ای است، گفت او  تا‌کنون به هیچکس مجوز مذاکره با آمریکا نداده‌ و اگر «فردی که تنها یک شناسنامه‌ ایرانی دارد، با آمریکاییها صحبت کند و آنها در رسانه‌های خارجی این موضوع را بزرگنمایی کرده و بگویند که ایران و آمریکا در حال مذاکره هستند، موضوع هیچ ربطی به حکومت ندارد». وی افزود: «به‌عنوان مشاور مقام معظم رهبری می‌گویم که اگر آمریکاییها ادعای مذاکره با ایران را می‌کنند چنین چیزی وجود ندارد و اگر هم بوده ربطی به نظام ندارد. ما هیچ مذاکره‌یی نه در عمان و نه در غیرعمان نکرده‌ایم».

ولایتی که رژیمش کیسه گشادی برای تحولات منطقه شمال آفریقا و کشور مالی دوخته است از مداخله فرانسه انتقاد کرد و گفت: فرانسوی‌ها در سال۱۹۶۰ از مالی خارج شدند و حالا که مردم پس از ۵۰سال می‌خواهند راه خود را جدا کنند دوباره بمباران می‌کنند. دلیل آن این است که مالی نفت و زمین دارد».

تأکیدات هراس آلود ولایتی برای حفظ زنجیره تروریسم و صدور ارتجاع در منطقه از آفریقا تا خاورمیانه و به‌ویژه در سوریه در شرایطی است که دیکتاتوری سوریه به رغم همه تلاشهای جنایتکارانه رژیم آخوندی، در آستانه سقوط قرار گرفته و  بالاگرفتن قیامهای  مردم شهرهای مختلف عراق علیه دولت دست نشانده آخوندها در این کشور نیز  زمین را زیرپای آخوندها به لرزه در آورده و چشم انداز سرنگونی آنها را بیش از پیش در چشم انداز قرار داده است.

 دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۸ بهمن ۱۳۹۱ (۲۷ ژانویه ۲۰۱۳)