درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

 تهاجم موشکی و خمپاره ای به کمپ لیبرتی، ۵ شهید و دهها مجروح

ساعت ۵ و ۴۵ دقیقه بامداد امروز به وقت محلی، کمپ لیبرتی مورد تهاجم موشکی و خمپاره ای قرار گرفت.

تا این ساعت ۵ تن از جمله یک زن شهید و  بیش از ۵۰ تن مجروح شدند. حال مجروحین وخیم است و شمار شهدا ممکن است افزایش یابد. هیچ کمک رسانی و آمبولانس برای حمل مجروحین وجود ندارد. ژنراتور کلینیک عراقی هم مورد اصابت واقع و برق آن قطع شده است و هیچ کارآیی ندارد.

یکسال است که۳۱۰۰ ساکنان اشرف توسط دولت عراق از کمپ اشرف به این کمپ نیم کیلومتری که ۸۰ بار از اشرف کوچکتر است منتقل شده اند و در آن زندانی هستند. در این کمپ هیچگونه سرپناهی وجود ندارد و ساکنان در بنگالهایی که مانند قوطی کبریت در کنار هم چیده شده است بسر میبرند.

ساکنان و نمایندگان و وکلای آنها دیروز و پریروز نسبت به یک قتل عام دیگر توسط رژیم ایران و نیروهای عراقی هشدار دادند و برای چندمین بار از دبیرکل و مقامات آمریکایی خواهان بازگشت به اشرف شدند که دارای ساختمانهای سیمانی و سنگر و پناهگاههایی است که خودشان ساخته اند.

گزارشهای تکمیلی بعدا داده میشود.

 دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۱بهمن ۱۳۹۱(۹ فوریه ۲۰۱۳)