درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

 شمار شهیدان حمله به لیبرتی به ۶ تن رسید.محل اصابت ۳۰ خمپاره یا موشک در داخل لیبرتی شناسایی شد.

یکی از مجروحان حمله موشکی و خمپاره ای به لیبرتی به شهادت رسید و تعداد شهیدان به ۶ تن رسید. تاخیر انتقال مجروحان به بیمارستان و ایجاد موانع از سوی نیروهای عراقی بدستور نخست وزیری باعث این شهادت شد. مجروحان بیشتری در معرض شهادت قرار دارند.

تا کنون محل اصابت ۳۰ موشک و خمپاره در مساحت نیم کیلومتری لیبرتی رویت شده است. لیبرتی در قلب یک منطقه نظامی قرار دارد که بدون هماهنگی با حکومت عراق، برای هیچکس قابل دسترسی نیست. ۸ کاروان که در سال ۲۰۱۲ از اشرف به لیبرتی منتقل شدند، قبل از ورود به لیبرتی در ۷ نقطه متوقف و با انواع تجهیزات و یکان سگهای پلیسی بازرسی می شدند.

در مارس گذشته وقتی لیبرتی برای نخستین بار هدف اصابت یک خمپاره قرار گرفت، شورای ملی مقاومت ایران هشدار داد که این مکان از هیچ امنیتی برخوردار نیست. متعاقبا ماموران نخست وزیری عراق حتی دیوارهای سیمانی حفاظ بنگالها را هم برداشتند و اعتراضهای ساکنان به کوبلر و یونامی بجایی نرسید.

 دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۱ بهمن ۱۳۹۱(۹ فوریه ۲۰۱۳)