درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

سال ۱۳۸۹

 جشن چهارشنبه سوری در شهرهای مختلف کشور نیز به صحنه اعتراض و ابراز انزجار از رژیم آخوندی تبدیل شد.

در شهرکرد، در ساعت ۱۶۰۰، مأموران سرکوبگر در مرکز شهر به بهانه آخوند ساخته بدحجابی مزاحم سه دختر جوان شدند که برای مسافرت به شهرکرد آمده بودند. مردم به دفاع از این سه دختر پرداختند و به دنبال پرتاب گازهای اشک‌آور و فلفل به درگیری، با مزدوران پرداختند. ۱۰تن از مردم که بر اثر گاز مسموم شده بودند به بیمارستان منتقل شدند.

حمایت از قیام در ایران و ساکنان اشرف با حضور هزاران ایرانی، قانونگذاران آلمانی، مقامات ارشد سابق آمریکایی، آلمانی و عربی.

فراخوان به اتحادیه اروپا برای پایان دادن به معامله با شرکتهای سپاه پاسداران و تحریم مقامات تهران بخاطر سرکوب قیام و نقض حقوق بشر.
در روز شنبه ۱۹مارس، در یک کنگره بین المللی در برلین، مقامهای ارشد آمریکا در دوران ریاست جمهوری کلینتون, بوش و اوباما, سیاستمداران و شخصیتهای ارشد اروپایی و عربی ضمن حمایت از قیامهای مردم ایران و بررسی چشم اندازهای تغییر در این کشور، بر لزوم اتخاذ سیاست صحیح برای مقابله با سوءاستفاده تهران از قیامهای منطقه و ترویج بنیادگرایی اسلامی تأکید کردند.

پاسداران جنایتکار در قیام روز ۲۴ اسفند (جشن چهارشنبه سوری) بهنود رمضانی، ۱۸ساله، دانشجوی مهندسی مکانیک در دانشگاه بابل را در منطقه نارمک تهران به شهادت رساندند.

حوالی ساعت ۱۰شب، گله یی از موتورسواران بسیجی گروهی از جوانان را مورد یورش وحشیانه خود قرار دادند. در این حمله جنایتکارانه بهنود رمضانی، به شدت مجروح شد و دقایقی بعد، پس از انتقال به بیمارستان الغدیر به شهادت رسید.
در قیام چهارشنبه سوری، نیروهای سرکوبگر نزدیک به ۹۰۰تن از جوانان را دستگیر و شمار زیادی را مجروح کردند. 

مقاومت ایران از تصویب قطعنامه شورای امنیت ملل متحد، به پیشنهاد اتحادیه عرب، برای حمایت از غیرنظامیان در لیبی و جلوگیری ازکشتار بیرحمانه آنها استقبال می‌کند و ضمن تبریک  به مردم لیبی برای آنان در مبارزه‌شان علیه دیکتاتوری و برای استقرار دموکراسی آرزوی پیروزی نهایی می‌کند.

مقاومت ایران همچنین بر ضرورت تصویب تحریمهای همه جانبه علیه فاشیسم دینی حاکم بر ایران از سوی شورای امنیت ملل متحد و محاکمه سردمداران این رژیم به خاطر جنایت علیه بشریت تأکید می نماید.

خانم مریم رجوی, رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران، کشتار سه شنبه شب۲۴ اسفند، زندانیان بیدفاع زندان قزلحصار توسط دژخیمان رژیم آخوندی را یک جنایت بیسابقه و هولناک و یک صفحه ننگین در پرونده سراسر تباهی و جنایت فاشیسم دینی حاکم بر ایران توصیف کرد.

وی ضمن آرزوی بهبودی سریع برای مجروحان و ابراز همدردی با خانواده قربانیان، از عموم مردم خواست به کمک و حمایت از آنان قیام کنند.

مقاومت ایران خواستار اعزام یک هیات تحقیق ملل متحد برای رسیدگی به این کشتار و وضعیت فاجعه بار زندانهای رژیم است.

مقاومت ایران، تیراندازی دژخیمان رژیم آخوندی به زندانیان بیدفاع زندان قزلحصار را که به کشته و مجروح شدن شمار زیادی از زندانیان منجر شد یک جنایت بیسابقه و هولناک و یک صفحه ننگین در پرونده سراسر تباهی و جنایت فاشیسم دینی حاکم بر ایران توصیف کرد و خواستار محکومیت قوی این جنایت از سوی جامعه جهانی به ویژه شورای امنیت ملل متحد شد.

شکست رژیم آخوندی در رویارویی با خیزش دلیرانه مردم در چهارشنبه سوری به رغم تمهیدات سرکوبگرانه گسترده.

خیزش مردم و جوانان دلیر در تهران و شهرستانها در روز چهارشنبه سوری با شعارهای مرگ بر خامنه ای، مرگ بر دیکتاتور و مبارک، بن علی، نوبت سید علی و به آتش کشیدن عکسهای خامنه ای دژخیم در نقاط مختلف شهر در حالی صورت گرفت، که رژیم وحشتزده آخوندی با انواع تمهیدات سرکوبگرانه تلاش کرده بود به هر نحو ممکن از شکلگیری این اعتراضات جلوگیری کند.
برخی از اقدامات به شرح زیر است: 

تظاهرات ضدحکومتی در شهرهای مختلف کشور.

مردم شهرهای مختلف کشور جشن چهارشنبه سوری را به صحنه اعتراض و ابراز انزجار از تمامیت نظام ولایت فقیه تبدیل کردند. 
در شیراز حوالی میدان قاضی جوانان شعار مرگ برخامنه ای خونخوار - مرگ بردیکتاتور سردادند.
در مشهد، در نقاط مختلف شهر، مردم و جوانان دلیر با خروش مرگ بر خامنه ای دست به اعتراض زدند.

درگیریهای شدید در نقاط مختلف تهران.

خروش شعارهای مرگ بر خامنه ای، مرگ بر دیکتاتور و مبارک بن علی نوبت سیدعلی در آسمان تهران
در تهران، در فلکه آریاشهر نیروهای سرکوبگر با گاز اشک آور به صدها تن از مردم که شعار «مبارک، بن علی، نوبت سیدعلی می‌دادند»، حمله کردند. شمار زیادی از جوانان دستگیر و به نقطه نامعلومی منتقل شدند. در بلوار فردوس آریاشهر مردم شعار الله اکبر سر دادند.

درگیری نیروهای سرکوبگر و تظاهرکنندگان در نقاط مختلف تهران.

در پارک پردیسان، در اتوبان همت، صدها تن از مردم شعار «می‌کشم می‌کشم آن که برادرم کشت» سر دادند. جوانان دلیر تصاویر منحوس خامنه ای و خمینی که زیر آن شعار مرگ بر اصل ولایت فقیه نوشته شده بود، را به آتش کشیدند. 
در بلوار ابوذر، یک خودرو نیروی انتظامی با مواد محترقه مورد حمله جوانان قرار گرفت.