درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

مردم شجاع استانهای کردستان و آذربایجان غربی ازجمله در شهرهای سنندج ، بوکان، سقز، مریوان، مهاباد، پیرانشهر, بیجار، ماکو، شُنو و دیواندره، امروز در اعتراض به اعدام ۵زندانی سیاسی دست به اعتصاب زدند.

خانم شیرین علم هولی, فرزاد کمانگر, علی حیدریان و فرهاد وکیلی و مهدی اسلامیان روز ۱۹اردیبهشت در یک اقدام جنایتکارانه به طور جمعی در اوین به دار آویخته شدند.ا


در پیرانشهر مردم در اعتراض به جنایت رژیم آخوندها در اعدام زندانیان سیاسی و همچنین اعتراض به انتقال بازارچه مرزی به شهر محمدیار نقده به خیابانها ریختند و با نیروهای سرکوبگر به زدو خورد پرداختند. آنها خودروهای نیروهای سرکوبگر را به آتش کشیدند و فرماندار و نماینده مجلس ارتجاع را گوشمالی دادند.
در شهر دهگُلان جوانان شجاع با سردادن شعارهای ضد حکومتی، دست به تظاهرات زدند و با مزدورانی که به سوی آنها حمله ور شدند, , درگیر شدند.. نیروهای سرکوبگر برای ممانعت از گسترش تظاهرات به سوی آنها تیراندازی کردند. 
در بوکان، میدان اصلی شهر و بسیاری از خیابانها مملو از مزدوران انتظامی، وزارت اطلاعات و لباس شخصیهاست تا مانع از بروز خیزش مردم شوند. در کامیاران و مریوان کلیه مغازه ها در اعتراض به جنایت دیکتاتوری آخوندی، بسته اند و در اعتصاب به سر می برند. اکثر دانش آموزان از رفتن به مدارس امتناع کرده اند و مدارس تقریبا خالی است. 
در سنندج، کلیه مغازه های میدان انقلاب، پاساژهای عمومی، مغازه های خیایان شاهپور، مغازه ها بازار بسته و به اعتصاب پیوسته اند. 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۳اردیبهشت۱۳۸۹(۱۳مه۲۰۱۰)