درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

مقاومت ایران ترور دکتر بشار حامد الکعیدی, نماینده پارلمان عراق, از ائتلاف العراقیه را محکوم می کند, به خانواده وی, العراقیه و رهبران آن و به مردم عراق تسلیت میگوید و برای برادر ایشان که در این عملیات جنایتکارانه مجروح شده است آروزی بهبودی سریع می کند.

این جنایت فجیع در عداد تلاشها و مداخلات فاشیسم دینی حاکم بر ایران به منظور جبران شکست خفت بارش در انتخابات عراق و برای جلوگیری از تشکیل یک دولت ملی و غیر طائفه گرا است.

دکتر الکعیدی که روز گذشته در موصل ترور شد, با دخالتهای جنایتکارانه رژیم آخوندی در عراق به شدت مخالف بود و آن را عامل اصلی مشکلات عراق از جمله قتل و کشتار و انفجارات, تقلبات انتخاباتی و مانع تشکیل دولت بر اساس نتایج انتخابات می دانست. 
ترور آقای الکعیدی, همچنانکه حذف و تصفیه شمار دیگری از برندگان انتخابات, از سوی ایادی رژیم آخوندی, قبل از هر چیز مبین کابوس رژیم آخوندی از استقرار یک حکومت ملی و غیر فرقه گرا در عراق است. یک تحقیقات بیطرف بین المللی به منظور شناسایی عاملان و آمران این جنایت و دیگر انفجارها و جنایات تروریستی در عراق بدون شک سر انگشتان این رژیم را برملا خواهد کرد.
دکتر اسامه النجیفی از رهبران العراقیه پس از این حادثه تروریستی دولت مالکی را مسئول دانست و گفت: دولت در این قضیه مقصر است, این ترور ناشی از سهل انگاری دولت است, این یک حادثه جنایتکارانه است که لیست العراقیه را هدف قرار داده است. العراقیه دولت نیست و سلاحی ندارد و خودش از طرف دولت هدف است و نیت این ترور ضعیف کردن العراقیه است. 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۴خرداد۱۳۸۹(۲۵مه۲۰۱۰)