درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

وضعیت جسمی زندانی سیاسی مجید توکلی, دانشجوی دانشگاه پلی تکنیک تهران, در ششمین روز اعتصاب غذای خشک به شدت وخیم شده است.

بنا به گزارشهای رسیده او که در سلول انفرادی بند۲۴۰اوین زندانی است, دچار خونریزی معده شده و قادر به صحبت کردن نیست.

مجید از روز یکشنبه ۲خرداد, در اعتراض به انتقال به سلولهای انفرادی, دست به اعتصاب غذای خشک زده است. او پس از آن که در مقابل فشارهای جعفری دولت آبادی, دادستان جنایتکار آخوندها, برای نوشتن توبه نامه و درخواست عفو از خامنه ای جلاد, سر فرود نیاورد, به سلول انفرادی منتقل شد. 
مجید توکلی, از فعالان دانشجویی دانشگاه پلی تکنیک, بر اثر شکنجه های جسمی و روحی و تحمل حبس در سلول انفرادی به انواع بیماریها از جمله عفونت ریه مبتلا شده است. 
حال مادر مجید توکلی که در حمایت از فرزندش, دست به اعتصاب غذا زده, نیز رو به وخامت نهاده است.
مقاومت ایران نسبت به خطری که جان این زندانی سیاسی را تهدید می کند, هشدار می دهد و دبیرکل, کمیسرعالی حقوق بشر, گزارشگران ویژه دستگیریهای خودسرانه و شکنجه ملل متحد و عموم سازمانهای بین المللی مدافع حقوق بشر را به محکوم کردن این جنایتها و اقدام عاجل برای نجات جان مجید توکلی و دیگر زندانیان سیاسی فرامی خواند. 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۷خرداد۱۳۸۹(۲۸مه۲۰۱۰)