درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

خیزش انبوه مردم تهران تن از مردم تهران.

از اولین ساعات بعد از ظهر امروز هزاران تن از مردم تهران در نقاط مختلف شهر، با شعارهای مرگ بر دیکتاتور و مرگ بر خامنه ای و مرگ بر اصل ولایت فقیه دست به تظاهرات ضد حکومتی زدند. 
هزاران تن از مردم در سراسر خیابان امام حسین تا میدان انقلاب، با شعار «مبارک، بن علی حالا نوبت سید علی» تظاهرات می کنند و حملات و تدابیر سرکوبگرانه نیروهای سرکوبگر نتوانسته است، از این تظاهرات جلوگیری کند. حوالی میدان انقلاب درگیری شدید بین مردم و نیروهای سرکوبگر جریان دارد.

شمار زیادی از مردم در خیابان ملاصدرا، خیابان جمالزاده، پاساژ قدیمی ستارخان، دست به تظاهرات زده و در منطقه صادقیه بین مردم و مزدوران درگیری جریان دارد. شماری از جوانان در این درگیریها بازداشت شدند.
دانشجویان دانشگاه شریف با شعار مرگ بر دیکتاتور ، کشتی جوانان وطن الله اکبر، کردی هزاران تن کفن، الله اکبر دست به تظاهرات زدند.
مزدوران گروه زیادی از مردم را داخل پارک دانشجو محاصره کرده و به آنها اجازه خروج نمیدهند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۵بهمن۱۳۸۹ (۱۴فوریه۲۰۱۱)